Téma dne

Vláda chystá úsporný tarif na energie. Mohl by lidi motivovat k šetření, myslí si energetický expert Šnobr

Téma dne

Vláda chystá úsporný tarif na energie. Mohl by lidi motivovat k šetření, myslí si energetický expert Šnobr
Radiátor (ilustr. obr.)

Plus

Válečným balíčkem označil ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela (STAN) chystanou pomoc domácnostem a firmám s vysokými cenami plynu a elektřiny. Fungovat má od října do konce příštího roku a vláda na něj vyčlení 66 miliard korun. „Mně ten tarif přijde jako logická věc, protože jednak poskytne určitou slevu domácnostem a jednak je bude motivovat, aby se každý zamyslel nad úsporami, které může udělat,“ hodnotí zacílení energetický expert Michal Šnobr.
Martina Mašková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téma dne ČRo.

  • Válečný balíček. Tak označil Josef Syka, ministr průmyslu a obchodu za hnutí STAN, chystanou pomoc domácnostem a firmám s vysokými cenami plynu a elektřiny. Ta pomoc má fungovat od října do konce příštího roku. Vláda na něj vyčlení 66 miliard korun mnohé domácnosti. Podle ministra Síkely tak ušetří řádově 1000 korun. Příspěvky pro velké domácnosti s větší spotřebou by se mohli blíže k dvouciferné částce. Firmám i domácnostem. Také kabinet opustí do konce příštího roku poplatek za obnovitelné zdroje. Naším hostem na úvod je Petr Třešňák, náměstek ministra průmyslu a obchodu. Dobrý den.

  • Dobré ráno vám i posluchačům.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají