Interview Plus

Ceny energií by měly jít na vrub výrobců, ne státního rozpočtu, kritizuje vládu exministr Havlíček

Interview Plus

Ceny energií by měly jít na vrub výrobců, ne státního rozpočtu, kritizuje vládu exministr Havlíček
Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu.

Plus

Vláda rozhodla o zastropování ceny elektřiny a plynu pro domácnosti a živnostníky, podle opozice jsou ale opatření nedostatečná a přicházejí pozdě. „Koncová cena pro odběratele bude mezi 7 až 9 Kč za kWh. To bude velké vystřízlivění pro řadu domácností, protože drtivá většina má ceny zafixované nebo dojíždí. Pro ně to bude obrovský náraz. Lidé čekali, že to bude výrazně méně,“ uvádí exministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO).
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vláda Petra Fialy učinila zatím nejvýznamnější krok ve snaze dostat pod kontrolu rostoucí ceny energií. Včera večer oznámila, že pro ceny elektřiny bude platit strop ve výši šesti korun za kW hodinu a u plynu tři koruny za kWh u. Nebude to platit pro všechny odběratele, ale domácnosti, veřejné instituce či živnostníci by neměli zaplatit víc. Jak to bude s velkoodběrateli, tedy hlavně velkou částí průmyslu, se má rozhodnout ještě tento týden. Proč opozice kritizuje tato opatření jako nedostatečná a nevyhovující? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • V Interview Plus.

  • Naším hostem ve sněmovním studiu ČRo je místopředseda PS a také místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají