Téma dne

Zpravodaj Jabůrek: Scholz se drží Bidenovy linky. Pokud Američané věnují Ukrajině tanky Abrams, Berlín je s Leopardy bude zřejmě následovat

Téma dne

Zpravodaj Jabůrek: Scholz se drží Bidenovy linky. Pokud Američané věnují Ukrajině tanky Abrams, Berlín je s Leopardy bude zřejmě následovat
Leopard

Plus

Evropská unie se radila, jak posílit ukrajinskou obranu proti ruským úderům. Ministři zahraničí EU se dohodli na další vojenské pomoci v hodnotě 500 milionů eur. Dalších 45 milionů eur pošlou na výcvik ukrajinských vojáků. „Finanční pomoc vychází z evropského mírového nástroje, tedy z evropského rozpočtu, podstatná část z peněz půjde také na humanitární pomoc,“ říká český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti), který se schůze účastnil.
Martina Mašková

Jan Lipavský, český ministr zahraničí
Václav Jabůrek, stálý zahraniční zpravodaj ČRo v Berlíně
Kateřina Havlíková, zahraniční redakce ČRo
Lukáš Dyčka, vojenský analytik působící na estonské Baltic Defence College

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téma dne ČRo.

  • Šesti zahraničí EU se dohodli na další vojenské pomoci Ukrajině, a to v hodnotě 500 milionů eur. Dalších 40 milionů eur pošlou na výcvik ukrajinských vojáků. Ten běží od konce roku. Na schůzce byl i český ministr zahraničí Jan Lipavský. Dobrý den.

  • Dobré ráno. Děkuji za pozvání. A pane ministře, jakým tempem tyto částky unijní státy uvolňují? Je to okamžitá pomoc, nebo se posílá postupně?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají