Téma dne

E.ON nabízí první podstropový tarif. Neunáhlujte se a nejprve si porovnejte nabídky, doporučuje odborník

Téma dne

E.ON nabízí první podstropový tarif. Neunáhlujte se a nejprve si porovnejte nabídky, doporučuje odborník
Cena energií

Plus

První tuzemský dodavatel začal nabízet energie za cenu pod stropem stanoveným vládou. Rozdíl v ceně však není příliš velký, společnost u něj navíc vyžaduje dlouhodobou fixaci. „Cena elektřiny i plynu s dodáním v příštích letech klesá. A to tedy i na spotovém trhu, kde je asi poloviční oproti zastropované ceně,” říká ekonomická analytička Českého rozhlasu Jana Klímová. Nabídka dodavatele tedy nemusí být do budoucna výhodná, ukazuje však, že se situace na trhu začíná zlepšovat.
Pavlína Nečásková

Hosté:
Jana Klímová, hlavní ekonomická analytička Českého rozhlasu
Ladislav Kříž, mluvčí ČEZ
Bohuslav Němeček, bývalý místopředseda Energetického regulačního úřadu
Jiří Gavor, ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téma dne ČRo.

  • Jak už jsme říkali, společnost E.ON začala jako první v Česku nabízet pod stropový tarif. Zatímco vládou stanovené maximum je MWh elektřiny za 5000 korun bez DPH, u zmíněné společnosti to je zhruba 2000, o 250 korun méně, ale zase z dlouhodobější neměnnou smlouvou. Na úvod tu situaci objasníme s Janou Klímovou, hlavní ekonomickou analytičku ČRo. Dobrý den.

  • Dobré ráno. Tak jaké byly ceny na trhu loni v době, kdy vznikl ten letošní ceník?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají