Nápověda

Na audioportálu mujRozhlas najdete pohromadě pořady a vysílání všech stanic Českého rozhlasu. Už jste vyzkoušeli živý poslech s užitečnou funkcí timeshift? Díky ní se můžete vrátit až o šest hodin nazpět. Najdete tu přehled všech podcastů, i těch, které vznikají speciálně pro mujRozhlas. Navíc pro vás v archivu vybíráme legendární četby a rozhlasové hry. Audioportál mujRozhlas si můžete otevřít na počítači i na mobilu, doporučujeme stáhnout stejnojmennou aplikaci. Nastavení bude platit v obou platformách. Připravili jsme pár tipů, jak využít všechny chytré funkce.

Přihlášení do mujRozhlas

Vytvořte si mujRozhlas účet a využívejte jeho výhody, doporučujeme to zejména posluchačům, kteří používají aplikaci v mobilu i webový audioportál mujRozhlas.cz. Pokud se přihlásíte, mezi webem a mobilní aplikací se synchronizují oblíbené pořady, oblíbená audia, fronta.

Oblíbené, mujPlaylist a fronta

Přidat do fronty, co to znamená?
U konkrétní epizody si rozklikněte tři tečky vpravo, zvolte funkci Přidat do fronty. Fronta je seznam audií, který si můžete vytvořit a jakmile začnete přehrávat, budou se vám postupně přehrávat ve zvoleném pořadí, poté mizí. Podobným způsobem můžete z fronty odebírat. Jestli chcete poslouchat pořad pravidelně, přidejte si jej mezi Oblíbené.  

Jak přidat pořad nebo epizodu mezi Oblíbené?
U pořadu nebo epizody rozklikněte tři tečky vpravo a zvolte Přidat do mujPlaylist. Sekci mujPlaylist najdete v menu, je rozdělena na Oblíbené, Oblíbené pořady, Historie. Oblíbené se mezi aplikací a webem synchronizují, pokud jste přihlášeni.   

Poslech živě

Uniklo mi živé vysílání, mohu poslouchat zpětně? 
Ano, tato funkce se jmenuje timeshift. Klikněte v menu na Živé vysílání a spusťte play. Červeným posuvníkem se můžete posunout v čase vysílání až o 6 hodin zpět. 

Témata, pořady, epizody
Zajímají mě rozhlasové hry, dokumenty, pohádky pro děti a další žánry, kde je najdu? 
Nejnovější Hry, četby, povídky, pohádky a perly z archivu najdete všechny na jednom místě, rozklikněte si záložku Hry, četby, povídky v menu. Další žánry najdete pod záložkou Témata.

Kde najdu svůj oblíbený pořad?
Všechny pořady najdete v záložce Pořady. Pro rychlejší hledání doporučujeme napsat název pořadu v pravé části obrazovky. Můžete si prohlížet i pořady konkrétní stanice, stačí kliknout na její název.

Nastavení

V záložce Nastavení si můžete nastavit:

  • Noční režim (příjemnější používání ve tmě)
  • Automatické vypnutí přehrávání (šetří vaše data, vypne přehrávání po 6 hodinách)
  • Velikost písma
  • Spodní menu (poskládejte si záložky podle vlastního výběru)
  • Nastavení offline poslechu (stahování pouze přes wi-fi)
  • Kvalita přehrávání
  • Mazání stažených audií 
  • Limit pro stahování

Chybí vám odpověď na nějakou otázku? Napište nám na adresu internet@rozhlas.cz

Příjemný poslech Českého rozhlasu

Tým mujRozhlas