Nápověda

Na audioportálu mujRozhlas najdete pohromadě všechny pořady a kompletní vysílání stanic Českého rozhlasu. Díky webu a mobilní aplikaci mujRozhlas máte všechny rozhovory, reportáže, rozhlasové dokumenty i hry a četby na jednom místě v přehrávači, který si můžete vyladit podle svých potřeb. Pokud si navíc vytvoříte mujRozhlas účet, můžete si audia ukládat na pozdější poslech do oblíbených, sledovat vaše oblíbené pořady, aby vám neutekly jejich nové díly, a získáte přesnější nabídku automaticky doporučovaného obsahu.

Otázky a odpovědi

Jak poslouchat na audioportále mujRozhlas?

To je na vás. Vyhledejte si podle názvu třeba svůj oblíbený pořad, četbu, podcast nebo stanici. Poslouchejte živé vysílání, brouzdejte až 6 hodin zpátky v čase v programu pomocí zpětného poslechu nebo zkuste naše speciální stránky, které sdružují audia k vybraným tématům: Hry, četby a povídky, Dokumenty, Pro děti, Rozhovory, Zábava a spousta dalších. Případně můžete také použít stránku Hledání a najít si audia podle jména moderátorů, hostů nebo klíčových slov.

Kde co najdu?

Na webu mujRozhlas.cz najdete všechny důležité sekce v menu v levém sloupci nebo na mobilu v hamburgerovém menu v pravém horním rohu. Ve spodní části menu je také nastavení a přihlášení či registrace do uživatelského účtu mujRozhlas.

Po spuštění jakéhokoliv audia se zobrazí lišta s přehrávačem. Přes lištu lze zastavit a spustit zvuk, upravit hlasitost a zobrazit frontu přehrávání. Přehrávač stále přehrává vybrané audio i během dalšího brouzdání po portálu mujRozhlas. Nemusíte se tak bát, že by se zvuk přerušil.

V mobilní aplikaci zobrazíte menu potažením přes displej směrem doleva nebo kliknutím na 3 čárky v pravém horním rohu. Pro rychlé ovládání je k dispozici spodní lišta s odkazy na nejpoužívanější funkce aplikace. V sekci nastavení si můžete nastavit vlastní pořadí těchto rychlých odkazů podle toho, jaké funkce nejraději používáte.

Co znamenají tři tečky?

Po kliknutí na tři tečky u jakéhokoliv audia, pořadu nebo seriálu se vám ukáže další nabídka možností. Přes tři tečky si můžete přidávat audia do fronty a oblíbených, zobrazit další epizody pořadu, stáhnout audio v mobilní aplikaci nebo ho sdílet na sociálních sítích, ve zprávě nebo e-mailem.

Co nabízí mujPlaylist?

V sekci mujPlaylist najdete vámi odebírané pořady, výpis audií z vámi odebíraných pořadů, historii vašeho poslechu a také oblíbená audia, které jste si do mujPlaylistu přidali. V mobilní aplikaci jsou rovněž epizody, které máte zrovna stažené do offline paměti. Přihlášeným uživatelům se mujPlaylist synchronizuje. Po přihlášení všude uvidíte stejné oblíbené pořady a audia, které jste si do mujPlaylistu kdekoli jinde přidali.

Co jsou Odběry?

Pomocí nabídky pod symbolem tří teček si můžete přidat váš oblíbený pořad mezi odebírané. To znamená, že všechny nové epizody z těchto pořadů se vám budou zobrazovat v sekci Odebírané v rámci mujPlaylist, kde si je můžete snadno a rychle přehrát. V této sekci si v mobilní aplikaci také můžete nastavit automatické stahování nejnovějších 5 epizod z každého odebíraného pořadu. Díky tomu budete mít tato audia stažená v telefonu vždy, když je budete potřebovat. Pokud již nějaký pořad odebírat nechcete, stačí se z odběru odhlásit opět pomocí nabídky pod třemi tečkami.

Co je Fronta?

Pokud si chcete poslechnout několik audií za sebou, využijte frontu. Klikněte na první audio, které vás zajímá a to se začne přehrávat. Další audia si přidejte do fronty kliknutím na tři tečky a zde vyberte „Přidat do fronty“. Audio se začne přehrávat hned po dohrání právě hrající epizody. Takto si můžete do fronty přidat vše, co si chcete poslechnout, a audia na sebe budou postupně navazovat. Tato funkce je užitečná třeba při poslechu v autě. Díky ní nemusíte po každém přehraném audiu vybírat a spouštět další. Můžete si ale zároveň aktivovat automatické přehrávání doporučených audií, která vám Fronta našeptává ke každému právě přehrávanému audiu. To si zapnete po otevření přehrávací lišty (na počítači v pravé části Následuje, na mobilu posunutím lišty nahoru) a zaškrtnutí tlačítka Automatické přehrávání.

Audia z fronty smažete přes přehrávač dole v liště. Otevřete ho a odeberte jednotlivé epizody nebo smažte celou frontu kliknutím na červené tlačítko Smazat frontu.

Jak si nastavit mujRozhlas podle sebe?

Web a mobilní aplikace nabízí volbu mezi světlým a tmavým módem a úpravu velikosti písma. Nastavení najdete na webu v menu vlevo dole. Klikněte na něj a vyberte si, jaký chcete režim zobrazení a velikost písma. Pokud hůře vidíte, můžete si zvolit také kontrastní mód. V mobilní aplikaci si můžete změnit vzhled, velikost textu, řazení ikon a záložek i kvalitu přehrávání.

Jak poslouchat živé vysílání?

Odkaz na živé vysílání najedete pod stejnojmennou červenou ikonou a nachází se v menu. Po kliknutí si vyberete svou stanici a spustíte tlačítkem play. Ve vysílání se můžete vrátit až o 6 hodin nazpět pomocí funkce zpětný poslech neboli timeshift. To oceníte zejména ve chvíli, kdy vám utekl začátek vašeho oblíbeného pořadu. V mobilní aplikaci si můžete při přehrávání živého vysílání, ale i všech dalších poslechů, navíc nastavit uspání –⁠ zvuk se automaticky vypne po uplynutí času, který si sami vyberete.

Kde se nachází program?

Odkaz na program se nachází na webu ve velkém sloupcovém menu. V programu se pohybujete posouváním. Program najdete i v mobilní aplikaci.

Co když vám o chvíli utekl oblíbený pořad?

Pokud jste nestihli začátek, nic se neděje. Vyberte živé vysílání stanice a spusťte play. Červeným posuvníkem se posuňte nazpět na start vašeho pořadu. Posunout se můžete v čase vysílání až o 6 hodin zpět.

Jak najdu nějaký pořad nebo relaci?

Všechny pořady najdete v záložce Pořady. Pro rychlejší hledání napište název pořadu v pravé části obrazovky. Můžete si prohlížet i pořady konkrétní stanice, stačí kliknout na její název. V aplikaci zase stačí kliknout na ikonu lupy a napsat název hledaného pořadu nebo konkrétního audia.

Zajímá vás určité téma nebo žánr?

mujRozhlas seřazuje audia, podcasty a pořady i podle kategorií. V tématech najdete vždy aktuální obsah podle toho, co vás baví. Speciální stránku mají také rozhlasové hry a četby, dokumenty a obsah pro děti.

Jak si poslech přizpůsobit?

Přehrávání lze zrychlit, zpomalit nebo přeskakovat vybrané části. Pro automatický poslech si přidejte několik audií do fronty a další epizoda se začne přehrávat hned po skončení té předchozí. V mobilní aplikaci je navíc funkce uspání –⁠ zvuk se automaticky vypne ve chvíli, kterou zvolíte. Aplikace má také ekvalizér, ve kterém si můžete mírně upravit, jak rozhlas zní.

Proč je nějaké audio „Již nedostupné“?

Pokud epizodě vypršela autorská práva, nemůžeme ji dále nabízet k poslechu. To se stává především u autorských děl jako jsou hry, četby a pohádky. Tato audia jsou zpravidla k poslechu po 7 dní od vysílání. Máme ale také exkluzivní obsah, který je k poslechu po dobu jednoho měsíce, po prodlouženou dobu, nebo dokonce neomezeně.

V čem jsou výhody mobilní aplikace?

Aplikace mujRozhlas má všechno, co vidíte na webu, a ještě další funkce navíc. Umožňuje vám stahovat epizody pro offline poslech a nebo audio uspat ve zvolený čas. Také dovoluje větší přizpůsobení vzhledu a nastavení audia. Přihlášeným uživatelům se synchronizuje sekce mujPlaylist. Díky tomu máte knihovnu svých oblíbených poslechů vždy u sebe.

Jak funguje synchronizace mujPlaylistu?

Tato služba je pouze pro přihlášené uživatele mujRozhlas. Stránku pro přihlášení a registraci najdete dole ve velkém sloupcovém menu. Synchronizace probíhá automaticky při používání audioportálu. Kdykoli si přidáte nějaký pořad nebo audio do oblíbených, objeví se v záložce mujPlaylist. Pokud si takto označíte nějakou epizodu na webu, můžete pak přejít do aplikace, kde máte tuto epizodu v mujPlaylistu hned po ruce. Stejně tak to funguje, když si přidáte něco přímo z aplikace. Synchronizuje se také vaše historie doposlouchaných audií. Díky synchronizaci vidíte také přesnější nabídku automatického doporučování obsahu.

K čemu je uživatelský účet?

Registrovaní uživatelé mohou využívat všech služeb mujPlaylist. Přes účet se automaticky synchronizuje vaše nastavení i oblíbené pořady, oblíbená audia, fronta a historie poslechu. Díky uživatelskému účtu také získáte přesnější nabídky doporučeného obsahu, který by vás mohlo bavit poslouchat.

Jak se registrovat a přihlásit do mujRozhlas?

Stránku pro přihlášení a registraci najdete dole ve velkém sloupcovém menu.

Po registraci vám do 5 minut přijde potvrzující e-mail, ve kterém je odkaz pro aktivaci vašeho účtu.

Nepřišel mi po registraci odkaz pro aktivaci účtu.

Nevadí. Nový odkaz si vyžádejte na stránce https://www.mujrozhlas.cz/user/password

Zapomněl jsem heslo do svého účtu.

Heslo si můžete rychle obnovit. Vše vyřešíte na stránce https://www.mujrozhlas.cz/user/password

Jak smazat uživatelský účet mujRozhlas a všechna uživatelská data?

Stačí se přihlásit a navštívit webovou stránku https://www.mujrozhlas.cz/profil/zrusit, případně v mobilní aplikaci v uživatelské sekci kliknout na "Smazat účet". Smazáním účtu vymažete všechna vaše uživatelská data, jako je historie přehrávání, odebírané pořady a podobně.

Jak vymazat z účtu vaše uživatelská data bez smazání účtu?

Přihlaste se a navštivte uživatelskou sekci na adrese https://www.mujrozhlas.cz/nastaveni nebo uživatelskou sekci v mobilní aplikaci, kde můžete pomocí příslušných tlačítek vymazat historii vašeho přehrávání nebo rozposlouchaná audia.

Nemůžu najít můj oblíbený starší pořad Českého rozhlasu v archivu na mujRozhlas.

Pokud máte oblíbený pořad, který už se delší dobu nevysílá, a nemůžete ho dohledat v archivu na mujRozhlas, tak neváhejte a napište nám na aplikace@rozhlas.cz. A pokud to bude možné rádi ho pro vás dohledáme v našem archivu a zařadíme ho na mujRozhlas.

 

Chybí vám odpověď na nějakou otázku? Napište nám prosím na adresu internet@rozhlas.cz

Příjemný poslech Českého rozhlasu

Tým mujRozhlas  

 

Na následujícím odkazu je možné změnit stávající nastavení cookies. Pozor: tato funkce může být blokována některými rozšířeními typu "AdBlock".

Změnit nastavení cookies