Mobilní aplikace

Mobilní aplikace mujRozhlas

Stáhnout aplikaci mujRozhlas na Apple Appstore Stáhnout aplikaci mujRozhlas na Apple Appstore    Stáhnout aplikaci mujRozhlas na Google Play Store Stáhnout aplikaci mujRozhlas na Google Play Store

Český rozhlas spouští novou aplikaci mujRozhlas, stáhněte si ji a budete mít celý svět audia na jednom místě. Rádi posloucháte sportovní zprávy, pohádky nebo vás zajímají rozhlasové hry s českými herci? Nyní stačí kliknout na ikonu v mobilu a máte po ruce stovky pořadů pro každého. 

Díky aplikaci mujRozhlas můžete: 

 • Přehrávat živé vysílání všech stanic Českého rozhlasu. 
 • Poslouchat oblíbené pořady online i offline.
 • Posunout přehrávání směrem k začátku pořadu. 
 • Získat mnoho tipů k poslechu pro děti. 
 • Mít po ruce všechny rozhlasové podcasty. 
 • Nastavovat si záložky na hlavní stránce podle svého. 
 • Přepnout na noční režim.
 • Využít stejné nastavení v aplikaci i na webu. 

Kromě poslechu všech stanic zde najdete přehled nových dílů pořadů a unikátní nahrávky z archivu. Budete mít přehled o všech podcastech a získáte mnoho hodin kvalitního poslechu. To vše díky snadnému ovládání a šikovným funkcím. Nastavte si sami záložky v menu, v noci si přepněte na tmavý režim. Oblíbené pořady si můžete pustit živě, nebo si je stáhněte a uložte na později, čímž případně ušetříte i mobilní data z vašeho datového limitu. Aplikace je přehledná, intuitivní a dobře se čte na mobilu. Má i webovou verzi, vyzkoušejte ji, do vyhledávače stačí napsat mujRozhlas.cz. Všechna nastavení z mobilu platí i na webu.

mujRozhlas mobilní aplikace mujRozhlas mobilní aplikace mujRozhlas mobilní aplikace mujRozhlas mobilní aplikace

Smart TV aplikace mujRozhlas

Psst - víte, že máme také smart TV aplikaci mujRozhlas? Stáhnout si ji můžete pro chytré televize s operačními systémy Android TV, Samsung Tizen a LG WebOS. Více informací najdete na stránce https://www.mujrozhlas.cz/cesky-rozhlas-spousti-smart-tv-aplikace-mujrozhlas-irozhlas-pro-televize-se-systemy-android-samsung

Možné problémy s mobilní aplikací a jejich řešení

Aplikace přestává přehrávat audio, dochází k výpadkům při přehrávání

Na některých telefonech a tabletech s operačním systémem Android (zejména od značky Samsung) může docházet k problémům s přehráváním po uzamčení telefonu a zhasnutí jeho obrazovky. Do 5 minut po uspání může také pravidelně docházet k přerušení přehrávání. Důvodem jsou různé úsporné režimy, do kterých si telefony mohou aplikaci sami přepínat.

Pro správnou funkčnost je třeba v těchto případech v nastavení telefonu povolit pro mobilní aplikaci mujRozhlas další nezbytná oprávnění, která telefon může nad rámec běžného nastavení vyžadovat nebo zrušit všechny úsporné režimy.

Každá verze operačního systému Android může mít toto nastavení lehce odlišně. Vždy by měla fungovat alespoň jedna z následujících možností:

 • Nastavení → Aplikace → Zvolte aplikaci mujRozhlas → povolte všechna dostupná oprávnění, zejména pak "Běh na pozadí" nebo "Přehrávání audia na pozadí" nebo "Běh či přehrávání na pozadí i v úsporném režimu", "Aktivita na pozadí" apod.
 • Nastavení → Aplikace → Zvolte aplikaci mujRozhlas → Využití dat aplikací → povolte všechna dostupná oprávnění, zejména pak "Povolit využití dat na pozadí"
 • Nastavení → Aplikace → Zvolte aplikaci mujRozhlas → Baterie → povolte všechna dostupná oprávnění, zejména pak "Běh na pozadí" 
 • Nastavení → Aplikace → Zvolte aplikaci mujRozhlas → Baterie → Optimalizace využití baterie → Najděte aplikaci mujRozhlas a vypněte optimalizaci
 • Nastavení → Aplikace → Menu tři tečky → Speciální přístup → Optimalizace baterie:
  Najděte aplikaci mujRozhlas a vypněte optimalizaci
 • Nastavení → Aplikace → Menu tři tečky → Speciální přístup → Povolit data i přes úsporný režim: Najděte aplikaci mujRozhlas a povolte data

V případě přetrvávajících problémů nás můžete kontaktovat na e-mailu aplikace@rozhlas.cz .

Nefunguje mi postupné přehrávání všech epizod seriálu

Pokud v mobilní aplikaci mujRozhlas začnete poslouchat epizodu seriálu (například epizoda "Okresní město 1/13" ze seriálu "Karel Poláček - Okresní město" u pořadu "Četba na pokračování"), ve Frontě se vám automaticky mezi Doporučenými audii objeví další epizody tohoto seriálu. Stačí mít ve frontě zapnutou funkci "Automatické přehrávání", viz obrázek. Frontu vyvoláte kliknutím na oranžovou lištu ve spodní části aplikace s názvem právě přehrávaného audia.

Zároveň ale nesmíte mít do fronty přidaná jiná další audia, je potřeba mít frontu prázdnou. Doporučená audia se totiž vybírají vždy k poslednímu audiu, které máte vložené do fronty - nikoli pouze k právě přehrávanému audiu.

Další možností, jak si přehrát všechny epizody celého seriálu za sebou, je vložit si je ručně do fronty. Stačí kliknout na ikonu tří teček u audia a zvolit "Vložit do fronty celý seriál", případně si můžete vložit do fronty postupně přímo jednotlivá audia.

mujRozhlas - Fronta audií mujRozhlas - automatické přehrávání mujRozhlas - smazání fronty

Aplikace po updatu na novou verzi nereaguje, případně se stále točí kolečko načítání a aplikace se nenačte

V tomto případě mohlo dojít k problému, kdy aplikace po updatu není schopná načíst poslední uložená data. V naprosté většině případů by mělo stačit aplikaci ručně ukončit (přes tlačítko/gesto multitaskingu se zobrazením seznamu naposledy spuštěných aplikací) a znovu spustit. Pokud tímto problém nebude vyřešen, zkuste ještě restartovat váš mobilní telefon nebo tablet. Poslední možností opravy je přeinstalování celé aplikace - při přeinstalaci ale přijdete o svá uživatelská data (stažená audia, oblíbená audia, odebírané pořady a další), pokud jste nebyli přihlášeni do vašeho mujRozhlas účtu. Doporučujeme, abyste byli neustále přihlášeni do vašeho mujRozhlas účtu a synchronizovali si tak vaše uživatelská data se serverem.