Téma dne

Volební víkend je za dveřmi. Nabídneme vám poslední duel, sčítací aplikaci i souboj predikcí

Téma dne

Volební víkend je za dveřmi. Nabídneme vám poslední duel, sčítací aplikaci i souboj predikcí
Finalisté druhého kola prezidentských voleb Petr Pavel a Andrej Babiš se setkali v debatě na CNN Prima News

Plus

V pátek se ve dvě hodiny odpoledne otvírají volební místnosti a začíná druhé kolo prezidentské volby. Poslední předvolební debaty, která se odehraje na Českém rozhlase, se zúčastní oba kandidáti, generál ve výslužbě Petr Pavel i předseda hnutí ANO Andrej Babiš. Na co se debata zaměří? A jaké novinky letos během voleb využije server iROZHLAS.cz?
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téma dne ČRo.

  • Oba prezidentští kandidáti, generál ve výslužbě Petr Pavel i předseda hnutí ANO Andrej Babiš přijali pozvání do debaty ČRo. Odehraje se dnes v jednu hodinu odpoledne, tedy krátce před otevřením volebních místností a poslouchat ji můžete samozřejmě i na plusu. Moderovat bude Jan Pokorný, který je teď s námi ve studiu. Dobrý den. Dobrý den. Těch debat už bylo několik. Jak to ovlivnilo vaši moderátorskou přípravu, že už toho tolik zaznělo?

  • V těch debat bylo hlavně hodně na několik. Tak já samozřejmě jsem v rámci přípravy se snažil shlédnout všechny duely, všechny předchozí debaty, drtivou většinu takových těch rozhovorů jeden na jednoho a čím víc jsem jich sledoval, tak tím víc jsem byl nervózní, protože kolegové moderátoři těmi nastolovaným i tématy mě celkem zužovaly ten prostor na nějakou neotřelou, zatím ještě neoposlouchanou dramaturgie, ale pokusíme se o něco našel jste tedy takovou linku a tak pár drobností tam určitě bude. Uvidíme, v jaké kondici nebo s jakým. S jakou image přijdou dnes oba ty kandidáti, protože jsme viděli vlastně dva rozdílné světy na televizi Prima, tak to byla vyhrocená, ostrá, výborně moderovaná debata Terezy Tománkové. Včera na Nově byli oba dva. Nevím, jestli se tak dohodli nebo jestli už řekli všechno. Byla velmi umírněná. Někdy to připomínalo spíš model hledá se premiér, než hledá se prezident. No tak uvidíme, jestli dnes jinde šek pátek poslední debata, kdy ještě oba dva mají vlastně šanci nějakým způsobem oslovit voliče, kteří si říkají, no já pořád ještě nevím, jestli toho Pavla nebo toho Babiše. A já vůbec nevím, jestli k těm volbám jít. Tak ať se oba pánové pokusí, aby aspoň ta voličská účast.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají