Téma dne

Srocovali se mi před domem a křičeli „vydejte nám vraha“, popisuje Kubek chování skupiny okolo dezinformátora Tušla

Téma dne

Srocovali se mi před domem a křičeli „vydejte nám vraha“, popisuje Kubek chování skupiny okolo dezinformátora Tušla
Prezident České lékařské komory Milan Kubek

Plus

Pražský soud začal projednávat případ obtěžování prezidenta České lékařské komory Milana Kubka. Jeden z obžalovaných Patrik Tušl je obviněný z nebezpečného pronásledování, podle obžaloby se opakovaně snažil vynutit si s Kubkem kontakt, aby mu mohl pokládat otázky. Měl na něj čekat před domem, kde bydlel, zvonit na něj, čekat na něj před pracovištěm nebo mu volat do ordinace.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téma dne ČRo.

  • Soud začal projednávat případ obtěžování během epidemie. Jeden z obžalovaných Patrik Tušl, je viněný z nebezpečného pronásledování prezidenta České lékařské komory Milana Kubka. Tušl se podle obžaloby opakovaně snažil vynutit si s Kubkem kontakt, aby mu mohl pokládat otázky. Podle státní zástupkyně na něj čekal před domem, kde bydlel. Zvonil na něj, čekal na něj před jeho pracovištěm, a taky mu volal do ordinace, přičemž podobné jednání sledoval i na sociální síti.

  • Stovky lidí. Tušil, ale vinu odmítá. Říká, že se žádného nebezpečného pronásledování nedopouštěl. S doktorem Kubkem budeme v následujících minutách mluvit. Nejprve se ale na celou věc podíváme z hlediska práva. Naším prvním hostem je advokátka a ředitelka organizace i justici a Klára Kalibová. Dobrý den. Dobrý den. Podle čeho se pozná to nebezpečné pronásledování?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají

Vybíráme z e-shopu Českého rozhlasu