Téma dne

Vyjednávání mohlo být podstatně kratší, kdybychom první nabídku od Spolu dostali hned po volbách, míní Hřib

Téma dne

Vyjednávání mohlo být podstatně kratší, kdybychom první nabídku od Spolu dostali hned po volbách, míní Hřib
Zdeněk Hřib

Plus

Praha už čtyři měsíce čeká na nové vedení. Nyní se zdá, že je dohoda po dlouhém vyjednávání na dosah, ovšem s nezbytnými ústupky všech zúčastněných, a to především koalice Spolu a Pirátů. Hlavním cílem budoucí pražské koalice je, aby mělo město Praha nové vedení včetně zvoleného primátora do 16. února. Co všechno ještě stojí v cestě podpisu koaliční smlouvy a kdo zaujme jakou pozici?
Pavlína Nečásková

Hosté: 
Zdeněk Hřib, dosluhující primátor města Prahy (Piráti)
Zdeněk Zajíček, pražský zastupitel (ODS)
Hana Třeštíková, pražská zastupitelka a dosluhující radní pro oblast kultury, výstavnictví a cestovního ruchu (Praha Sobě)
Prokop Vodrážka, redaktor Deníku N

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Témat dne ČRo.

  • Praha ještě nikdy takto dlouho v historii samostatné republiky na své vedení nečekal. A teď se zdá, že po čtyřech měsících je dohoda na dosah, ovšem s nezbytnými ústupky všech zúčastněných, především tedy koalice spolu a Pirátů. Čelní představitelé těchto politických uskupení a hlavně povolební vyjednávání jsou teď s námi. Ve vysílání vítám dosluhujícího primátora z Pirátů Zdeňka Hřiba. Dobrý den. Pane primátore, slyšíme se? Perfektní. A také pražského zastupitele z ODS Zdeňka Zajíčka. I vám. Dobrý den. Dobrý den. A ještě dodám, že cílem budoucí pražské koalice je, aby hlavní město mělo nové vedení včetně zvoleného primátora do 16. února. Dnes večer se znovu sejdou představitelé spolu Pirátů a hnutí STAN, aby projednali koaliční smlouvu. Pane primátore, budete mít dnes večer v rukách podle vás už finální podobu té koaliční smlouvy?

  • Já si myslím, že na to je na těch dokumentech ještě hodně práce. Myslím si, že dnes večer úplně finále všech příloh ještě mít nebudeme. Ta vyjednávání ostatně stále ještě pokračují. Řeší se vlastně ty záležitosti, které byly jako problematické definovány v průběhu prosince a samozřejmě se ladí ten koaliční program. To je pro nás velmi důležité, aby bylo jasné, na jakém vlastně programovém prohlášení se shodne tato koalice a co se vlastně bude dělat pro Pražany.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají