Téma dne

Náklady na topení stoupnou v řádech desítek tisíc, říká k novým ceníkům elektřiny analytik Gavor

Téma dne

Náklady na topení stoupnou v řádech desítek tisíc, říká k novým ceníkům elektřiny analytik Gavor
Elektroměr

Plus

ČEZ, který je největším výrobcem elektřiny v Česku přišel s novým ceníkem pro část svých zákazníků, kterým cena elektřiny stoupne až dvojnásobně. „Pro ty, kteří topí elektřinou, bude zvýšení v řádech desítek tisíc korun. Účet za topení se bude pohybovat kolem 100 tisíc korun ročně, v závislosti na výši spotřeby,“ konstatuje ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií Jiří Gavor. 
Martina Mašková

Hosté jsou:
Jiří Gavor, ředitel Asociace nezávislých dodavatelů energií
Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu
Helena Horská, hlavní ekonomka Raiffeisen Bank a členka Národní rozpočtové rady
Lucie Trlifajová, socioložka, Sociologický ústav Akademie věd České republiky

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ceny elektřiny a plynu dál razantně rostou.

  • Už stojí nové tarify firmy a domácnosti? A jak účinná se zatím jeví navržená strategie vládní pomoci? To probereme v příštích minutách na plusu. Pořadem vás provede Martina Mašková. Téma dne.

  • ČRo elektrárenská společnost ČEZ pro zákazníky se smlouvou na dobu neurčitou od července zdraží plyn o více než 80 %. Kubík plynu výdaje kolem 50 korun. U elektřiny se výrazné zdražení týká nových zákazníků. Při roční fixaci zaplatí dvojnásobek loňské ceny. KWh se bude prodávat za 11 korun a 20 haléřů. Situaci na trhu s energií v tomto kontextu na úvod pořadu rozebere Jiří Gavor, výkonný ředitel asociace nezávislých dodavatelů energií. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají