Zprávy z jižních Čech

Budějovický Motor Jikov přechází ze zemního plynu na LPG a kvůli drahé elektřině nastavil nové pracovní směny

Zprávy z jižních Čech

Budějovický Motor Jikov přechází ze zemního plynu na LPG a kvůli drahé elektřině nastavil nové pracovní směny
Strojírenství

České Budějovice

Skokový nárůst nákladů za energie až o stovky milionů korun ročně. S takovými problémy se teď potýkají strojírenské firmy. Týká se to i společností, které vykazují obraty v řádech miliard korun za rok. Například českobudějovický Motor Jikov v některých divizích nastavil nové pracovní směny o víkendech, kdy je sazba za proud nižší.
Matěj Vodička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Tady stojíme u tavicí pece, která staví hliník. Funguje na zemní plyn, který samozřejmě spotřebováváme ve velkém množství. Je to největší spotřeby zemního plynu v celém hotelu.

  • Ředitelem divize tlaková slévárna společnosti motory konkurují Petrem Šímou. Teď stojíme přímo u jedné z výrobních hal, konkrétně u jedné z pecí.

  • Velké opatření pro nás je jak z titulu skokového zdražení, tak z důvodu možného omezení či případného zastavení dodávek plynu. Je pro nás alternativa používání propanu.

Více z pořadu