Život k nezaplacení

Zastropování energií může stát až 250 miliard, ani tak ale nízkopříjmovým nepomůže, varuje Daniel Prokop

Život k nezaplacení

Zastropování energií může stát až 250 miliard, ani tak ale nízkopříjmovým nepomůže, varuje Daniel Prokop
Sociolog Daniel Prokop

Radiožurnál

Česká vláda zastropovala ceny energií a už i Evropská komise navrhuje zastropovat ceny elektřiny vyráběné z neplynových zdrojů. Opatření má přinést členským zemím 140 miliard EUR. Společnost PAQ Research zpracovala analýzu, co se stane českým domácnostem při zvýšení cen energií o 50, 100 a 200 %. „Pokud by se výdaje zvýšily o 200 %, zhruba 25 % lidí by mělo větší výdaje než příjmy,“ popisuje Daniel Prokop. „Kromě zastropování bude třeba zavést i nějaký cílený tarif,“ dodává. 
Daniel Prokop, Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den. Snad nikdy v historii nebyla tak často používána slova, jejichž slovním základem je strop. Když zadáte do internetového vyhledávače sloveso zastropovat, najde vám téměř 9 milionů odkazů. Dnes dopoledne přišla další zastropování informace. Evropská komise navrhuje zastropovat ceny elektřiny vyráběné z plynových zdrojů. Opatření má přinést členským zemím 140 miliard eur. Takto to řekla Ursula von der Leyenová, šéfka Evropské komise. A to je úvod k dalšímu rozhovoru s šéfem agentury PAQ Research Danielem Prokopem. Dobrý den. Dobrý den.

  • Česko 2022 životy.

  • Cení.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají