Věda Plus

Zájem o soláry roste. Návratnost investice se v dnešních cenách vejde do osmi let, zní z oboru

Věda Plus

Zájem o soláry roste. Návratnost investice se v dnešních cenách vejde do osmi let, zní z oboru
Solární panely

Plus

V Česku v posledních měsících zesílil zájem o střešní solární elektrárny. Podíl na tom měl současný prudký nárůst cen energií. Za poslední dekádu cena fotovoltaických článků poklesla skoro desetinásobně. „Dřív stál modul mezi 10 a 20 tisíci korun, dnes se dostanete na cenu okolo 3,5 tisíce korun. A to je konečná cena za modul. Cena elektrárny je samozřejmě o něco vyšší, protože třeba střídače tak rychle nezlevnily,“ přibližuje expert Pavel Hrzina z ČVUT.
Štěpán Sedláček

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jedna +.

  • V Česku v posledních měsících zesílil zájem o střešní solární elektrárny. Podíl na tom měl pochopitelně současný prudký nárůst cen energií. Jak se fotovoltaické články změnili za uplynulých 10 let a jak rychle se může domácnosti v rodinném domě vrátit investice do nových panelů? Dozvíte se v příspěvku Štěpána Sedláčka z vědecké redakce.

  • Tajil se mi tam jeden modul.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají