Téma dne

Problematika energií a inflace je pro lidi věřící dezinformacím spíš druhotná. Ve skutečnosti chtějí nějaký druh převratu, říká analytik Máca

Téma dne

Problematika energií a inflace je pro lidi věřící dezinformacím spíš druhotná. Ve skutečnosti chtějí nějaký druh převratu, říká analytik Máca
Protivládní demonstrace na Václavském náměstí.

Plus

O víkendu na Václavském náměstí v Praze se na demonstraci pořádanou odbory sešlo několik tisíc lidí. Pořadatelé přitom původně avizovali, že by měly dorazit desítky tisíc účastníků. Předmětem protestu se stala současná vládní koalice, vysoká inflace, zdražování energií i potravin. Protestující taky žádali ukončení poklesu reálných mezd. Jak je veřejnost nakloněna protestům v porovnání s předchozími roky? A lze protestovat proti vládě i bez vlivu dezinformací?
Martina Mašková

Hosté:
Radek Bartoníček, reportér Aktuálně.cz
Martin Buchtík, sociolog, ředitel STEM
Roman Máca, bezpečnostní analytik Institutu pro politiku a společnost
Marek Výborný, poslanec, člen Ústavně-právního výboru sněmovny za KDU-ČSL

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ranního plusu. Jakou odezvu zatím mají apely odborů na vládu? Je veřejnost nakloněna protestům ve srovnání s předchozími roky a dá se čekat, že požadavkům odborářů vládní koalice v něčem vyhoví. Pořadem na toto téma vás provedou Martina Mašková. Téma dne.

  • ČRo několik 1000 lidí demonstrovalo na Václavském náměstí v Praze proti drahým energiím, potravinám, proti inflaci. Pořadatelé odboráři původně avizovali, že by mohly dorazit až desetitisíce účastníků.

  • Jsem se pro zdražení energie.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají