Osobnost Plus

Na Václavském náměstí protestovali i ti, kteří žádají okamžité řešení svých osobních obav, domnívá se politolog Mareš

Osobnost Plus

Na Václavském náměstí protestovali i ti, kteří žádají okamžité řešení svých osobních obav, domnívá se politolog Mareš
Demonstrace Česká republika na 1. místě

Plus

V sobotu 3. září se na pražském Václavském náměstí sešlo až 70 tisíc lidí. „Kontext té demonstrace, její svolání a načasování, bylo dominantně zaměřeno proti vládě Petra Fialy. To neznamená, že to nezapadá do nějakého celkového trendu. Koneckonců – vidíme přerod bývalých antivaxerských aktivistů k antivládním, kteří v zásadě hájí kroky Kremlu. A protestuje se i v Německu, ve Francii,“ říká politolog Katedry politologie Masarykovy univerzity v Brně Miroslav Mareš.
Barbora Tachecí

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Varoval před výraznou aktivizací prokremelského spektra v Česku v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině s tím, že ve vyhrocených situacích mohou do hry vstoupit i struktury, které jsou záměrně skryté od polovojenských organizací přes tajné struktury silových složkách až po militantní emigranty. Prof. politologie na Masarykově univerzitě v Brně Miroslav Mareš, mým hostem. Vítám vás.

  • Dobrý den. Dobrý den. Děkuji za pozvání a hezký den z plusu přeje taky Barbora Tachecí.

  • Cíl.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají