Téma dne

Odstartovala Nová zelená úsporám Light. Umožní nízkopříjmovým domácnostem snížit si spotřebu energií

Téma dne

Odstartovala Nová zelená úsporám Light. Umožní nízkopříjmovým domácnostem snížit si spotřebu energií
Zateplení domu

Plus

Domácnosti s nižšími příjmy mají šanci snížit si spotřebu energií. Resort životního prostředí přišel s programem Nová zelená úsporám Light. V první fázi je v něm 1,5 miliardy korun. Na zateplení fasády či výměnu oken lze čerpat nanejvýš 150 tisíc. Poradce ministra práce a sociálních věcí Martin Sedlák vysvětlil, že Nová zelená úsporám Light je určena pouze pro domácnosti, které obývají rodinné domy nebo trvale obývané rekreační objekty.
Martina Mašková

Hosté:
Martin Sedlák, poradce ministra práce a sociálních věcí
Petr Valdman, ředitel Státního fondu životního prostředí ČR
Tomáš Kostelecký, první zástupce ředitele Sociologický ústav AV ČR
Michal Čejka, expert z Centra pasivního domu, konzultant v oblasti energetické náročnosti budov

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • ČRo Plus nezačal příjem žádostí do dotačního programu Nová zelená úsporám. Lidé v něm stát zaplatí například výměny oken, zateplení stropu nebo střechy rodinných domů. Detaily připojíme v příštích minutách. U mikrofonu je Martina Mašková.

  • Téma dne ČRo.

  • Ten program je určen například pro domácnosti starobních a některých invalidních důchodců a také lidi, kteří pobírají příspěvek na bydlení. Jak jsme řekli, stát může uhradit třeba zateplení střechy, výměnu starých netěsnících oken nebo vchodových dveří. My jsme se o tomto tématu mimo jiné mluvili s Martinem Sedlákem, poradcem ministra práce a sociálních věcí. Ten nám přiblížil, že Nová zelená úsporám léty určena pouze pro domácnosti, které obývají rodinné domy anebo trvale obývané rekreační objekty. A přiblížil i další podrobnosti.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají