Zprávy z jižních Čech

Senioři můžou dostat od státu až 150 tisíc korun na zateplení domu, na výměnu dveří, oken nebo novou fasádu

Zprávy z jižních Čech

Senioři můžou dostat od státu až 150 tisíc korun na zateplení domu, na výměnu dveří, oken nebo novou fasádu
Stavba domu

České Budějovice

Ministerstvo životního prostředí spustí příjem žádostí o příspěvek na zateplení domů. Dotační program Nová zelená úsporám light je určený seniorům a domácnostem s nižšími příjmy. Stát tak reaguje na současnou energetickou krizi a extrémně vysoké ceny energií. Zateplení totiž může výrazně snížit náklady na bydlení.
Jitka Cibulová Vokatá

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vůbec představit, že bychom neměli dům zateplen při současných cenách energií.

  • A materiálu, říká David z Hosína, který využil dotační program Nová zelená úsporám před dvěma lety k získání peněz na zateplení domů. Stejně jako mnoho dalších lidí to v době současné energetické krize hodnotí jako velmi šťastný krok.

  • Myslím, že zateplením by bylo velmi finančně náročné a pro nás asi ani nereálný. A jsem moc rád teda, že jsme do toho šli a bylo to dobrý rozhodnutí. Stát na současné zvýšení cen energie reagoval dalším dotačním programem Nová zelená úsporám. Light má několik specifik, vysvětluje ředitelka energií centra v Českých Budějovicích Ivana Hlinková.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají