Téma dne

Na pandemickém zákonu je nejcennější kontrola Nejvyšším správním soudem, tvrdí ministr Šalomoun

Téma dne

Na pandemickém zákonu je nejcennější kontrola Nejvyšším správním soudem, tvrdí ministr Šalomoun
Demonstrace iniciativy Chcípl pes proti schválení vládní novely pandemického zákona sněmovnou

Plus

Po více než 23 hodinách se sněmovně podařilo odhlasovat program mimořádné schůze, na které má být projednána vládní novela pandemického zákona. Hlasování opakovaným vystupováním blokovali poslanci SPD, kteří zákon odmítají. Tomu ale nerozumí ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády Michal Šalomoun (Piráti): „Diskuse se přesměrovává od věcných problémů k emocionálním nálepkám, že se vláda pokouší zavádět totalitu.“
Lukáš Matoška

Hosty byli:
Kateřina Součková, redaktorka, Český rozhlas
Michal Šalomoun, Piráti, ministr pro legislativu a předseda Legislativní rady vlády
Filip Křepelka, právník z iniciativy Sníh, vedoucí Katedry mezinárodního a evropského práva na Masarykově univerzitě
Martin Buchtík, ředitel společnosti STEM

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Téma dne. Poslanci kvůli obstrukcím ani po včerejšku nerozhodli o budoucnosti pandemického zákona. Jak chce dál postupovat vláda, která prosazuje jeho novelu, je novela i po navrhovaných úpravách vládních poslanců na hraně s ústavou, jak tvrdí opozice. A o čem svědčí protesty proti pandemickému zákonu? Dobrý poslech přeje Lukáš Matoška.

  • Téma dne ČRo.

  • Poslanci za sebou mají celý den a celou noc bezvýsledného jednání o vládní novele pandemického zákona a zatím se zdaleka jednání neblíží konci. Neschválili dosud ani program mimořádné schůze. Jednání totiž blokuje série opakovaných vystoupení dvacítky poslanců hnutí SPD, kteří pandemický zákon odmítají a rozhodli se ho blokovat. Pro vládní koalici je ale zákon zásadní, protože bez něho by po skončení února nemohla vydávat protiepidemická opatření, aspoň ta, která platí právě podle tohoto zákona. Ve sněmovně máme reportérku Kateřinu Součkovou. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají