Vinohradská 12

Konec jednoho poslaneckého martyria. Další na obzoru?

Vinohradská 12

Konec jednoho poslaneckého martyria. Další na obzoru?
Petr Hartman, moderátor a komentátor Českého rozhlasu Plus

Plus

Novela pandemického zákona, která v pátek na druhý pokus prošla Poslaneckou sněmovnou, odhalila limity demokratické debaty v parlamentu. Proč právě tato novela vzbudila tak vzrušené reakce zákonodárců? Budou spolu příště schopni jednat konstruktivněji? Nebo máme čekat podobně vyhrocenou diskusi při každém zásadnějším hlasování? Hostem Vinohradské 12 je komentátor ČRo Plus Petr Hartman.
Barbora Sochorová, Dominika Kubištová, Lenka Kabrhelová

Editace: Barbora Sochorová
Rešerše: Dominika Kubištová
Zvukový mistr: David Kaiser
Hudba: Martin Hůla

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Hlasování číslo 91 bylo přihlášeno 187 poslanců, pro hlasovalo 104, proti 82, 1 se zdržel. Konstatuji, že návrh zákona byl PS přijat.

  • My už připravujeme ústavní stížnost proti tomuto tzv. pandemickému zákonu. To ústavní stížnost připravujeme ve třech rovinách. Poslanec.

  • Sněmovnou na druhý pokus prošla novela pandemického zákona. Jeho původní verze měla platit do konce února. Po senátním vetu vláda potřebovala rychlé schválení, debatu ve sněmovně ale brzdila několikadenními obstrukcemi opoziční SPD. Co maraton jednání odhalil o fungování parlamentu? Proč právě pandemický zákon vyvolal tak bouřlivé střety a reakce poslanců i senátorů. Budou spolu zákonodárci schopni napříště jednat konstruktivně? Ji, anebo se dá čekat podobně vyhrocená situace při každém zásadnějším hlasování. Je pondělí 21. února. Tady je Lenka Kabrhelová a Vinohradská 12. Zpravodajský podcast ČRo. Petr Hartman, komentátor ČRo Plus. Dobrý den. Dobrý den. PS prošla Petře v uplynulých dnech docela dramatickými momenty. Spustilo je projednávání novely pandemického zákona, které provázely nebývalé obstrukce. Petře, můžeme na úvod shrnout, v čem to dění bylo průlomové a jiné oproti tomu, co jsme zažívali a viděli dřív. Co to o současném stavu sněmovny ukázalo?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají