Řečí peněz

Minulá vláda nás naučila, že peníze padají z nebe, všímá si ekonom Hampl

Řečí peněz

Minulá vláda nás naučila, že peníze padají z nebe, všímá si ekonom Hampl
Bývalý viceguvernér České národní banky a člen Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl

Plus

Inflace už dosáhla 16 procent a stále roste, na dveře čím dál razantněji klepe energetická krize. I proto v návrhu zákona o státním rozpočtu na příští rok počítá vláda se schodkem jen těsně pod hranicí 300 miliard korun. „Klíčové je, jaké budou rozpočtové úmysly vlády v příštích letech. A musím říct, že ta střednědobá čísla, která jsme viděli, opravdu nejsou pěkná,“ hodnotí návrh bývalý viceguvernér České národní banky a člen Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl.
Naďa Bělovská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Inflace stále stoupá a na dveře čím dále razantněji klepe energetická krize. Vláda se proto rozhodla výrazně slevit ze svého slibu konsolidovat veřejné finance. V návrhu zákona o státním rozpočtu na příští rok s výhledem na další dva roky počítá s vysokými schodky těsně pod hranicí 300 miliard korun. Za to bude pro naše hospodářství znamenat. Budou naše děti draze splácet naše současné dluhy a nesníží to výrazně naši kredibilitu v očích zahraničních investorů. Budeme se ptát našeho dnešního hosta, kterým je Mojmír Hampl, bývalý viceguvernér ČNB, a členy Národní rozpočtové rady, která má za úkol hodnotit, jestli stát a další veřejné instituce dodržují pravidla rozpočtové odpovědnosti. Pěkný den, vítejte ve studiu.

  • Dobrý den. Děkuju za pozvání.

  • Od mikrofonu přeje příjemný poslech Naďa Bělovská. Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají