Řečí peněz

Děláme ze vzdělávání Velkou pardubickou. Přijímačky netestují znalosti, ale distribuují žáky, upozorňuje ekonom Münich

Řečí peněz

Děláme ze vzdělávání Velkou pardubickou. Přijímačky netestují znalosti, ale distribuují žáky, upozorňuje ekonom Münich
Přijímací zkoušky (ilustrační foto)

Plus

Blíží se datum, kdy uchazeči o učňovské obory, střední školy a gymnázia usednou do lavic a budou o své vysněné školy soupeřit s vrstevníky. Přijímací řízení má letos modernější háv díky částečné digitalizaci. Nic se ale nemění na roli přípravných kurzů na přijímací zkoušky, které právě v těchto dnech vrcholí a žáky základních škol na testy od Cermatu připravují. Proč nestačí příprava jen ze základní školy? V pořadu Řečí peněz odpovídá ekonom Daniel Münich z CERGE-EI.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Každý z nás chceme mít co nejmodernější vybavení vozu domácnosti, ale když přijde na stát, tak tam se moderním prvkům dost často bráníme. Je to vidět nejen na tom, jak se nám nedaří digitalizovat stát, ale také na tom, jak složitě se prosazují změny klíčových systémů státu. Přitom ty ty se stále modernizují a mění vlivem nových technologií a výzkumu. Jak se Česko nedaří modernizovat? Tak to bude téma pro ekonoma Daniela Münicha z CERGE-EI, který je naším dnešním hostem. Dobrý den.

  • Dobrý den. A řeč bude také o vrcholícím systému přípravy žáků na přijímačky. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

  • Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají