Pro a proti

Nelze říkat, že dáváme málo a na straně druhé, že zadlužujeme moc. To nemá logiku, reaguje na kritiku Schillerové Skopeček

Pro a proti

Nelze říkat, že dáváme málo a na straně druhé, že zadlužujeme moc. To nemá logiku, reaguje na kritiku Schillerové Skopeček
Jan Skopeček na sjezdu ODS.

Plus

Vláda kývla na zvýšení schodku rozpočtu na letošní rok o 50 miliard na 330 miliard korun. „Jsou to obludné výdaje při rekordních inflačních příjmech rozpočtu. Občané a firmy za to nedostávají adekvátní náhradu,“ kritizuje změnu rozpočtu šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová. „Radost z tak vysokého schodku samozřejmě nemám, ale jde o maximum možného,“ přiznává místopředseda sněmovny Jan Skopeček (ODS).
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vláda schválila novelu státního rozpočtu na letošní rok. Oproti původně plánovanému schodku navýšila deficit o 50 miliard korun na 330 miliard. Celkové výdaje novelizovaného rozpočtu vzrostly o 115 na 115 miliard. Vláda je odůvodňuje dopady války na Ukrajině a počítá s tím, že jejich nadpoloviční většinu pokryjí také vyšší příjmy státu způsobené hlavně inflací. Ministr financí Zbyněk Stanjura má parametry nového rozpočtu za kompromis, v němž vláda balancovala tři priority udržení investiční aktivity, sociální smír a odpovědné rozpočtové hospodaření. Jak se to podařilo?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Pozvání do debaty přijela exministryně financí, předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová. Vítejte. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají