Řečí peněz

Ceny nemovitostí stagnují, brzy se ale znovu zvýší. Vlastnictví tak bude méně dostupné, říká ekonom Navrátil

Řečí peněz

Ceny nemovitostí stagnují, brzy se ale znovu zvýší. Vlastnictví tak bude méně dostupné, říká ekonom Navrátil
Bydlení

Plus

Nemovitosti v Česku dlouhodobě patří na špičku evropského žebříčku v růstu jejich cen. Podle Eurostatu ke konci loňského roku sice cena českých bytů a domů meziročně klesla o procento, od roku 2010 ale zdražily o 123 procent. Podle Českého statistického úřadu například starší byty zdražily od přelomu tisíciletí až trojnásobně. Vrací se růst cen nemovitostí k takovémuto růstu? V pořadu Řečí peněz odpovídá hlavní ekonom České spořitelny David Navrátil.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ceny bydlení v Česku každým dnem navyšují historická maxima. Po několikaměsíční stagnaci se vydali opět vzhůru, což samozřejmě těší majitele nemovitostí. Na druhou stranu lidé, kteří si vlastní bydlení teprve plánují shánět, děsí a v duchu si říkají, jestli vůbec kdy na vlastní bydlení budou. Mít. Právě o růstu cen nemovitostí a oživení českého hypotečního trhu dnes budeme mluvit s hlavním ekonomem České spořitelny Davidem Navrátilem. Dobrý den.

  • Dobrý den. A řeč bude také o tom, jak naše členství v EU zlepšilo životní úroveň v Česku. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

  • Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají