Řečí peněz

Odbory nejsou pro mladé lidi atraktivní. Boj o minimální mzdu je jen symbol, míní ekonom Rod

Řečí peněz

Odbory nejsou pro mladé lidi atraktivní. Boj o minimální mzdu je jen symbol, míní ekonom Rod
Protestní pochod, v čele předák ČMKOS Josef Středula

Plus

České odbory aktuálně hledají své nové vedení a zatím to vypadá, že v čele budou mít nadále dlouholetého předsedu Josefa Středulu. Toho před 14 dny odstavily kvůli opomenutí při placení odborových příspěvků. Co to znamená pro obraz odborů ve společnosti? V Řečí peněz odpovídá Aleš Rod z Centra ekonomických a tržních analýz.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • České odbory aktuálně hledají své nové vedení a zatím to vypadá, že v čele budou mít nadále dlouholetého předsedu Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středulu. Toho si před 14 dny odstavili kvůli opomenutí při placení odborových příspěvků. Jasné je jediné, že celá tato kauza odbory a jejich pověst opět poškodila. O roli odborů v českém byznyse, ekonomice, politice i společnosti v dnes budeme mluvit společně s Alešem rodem z Centra ekonomických a tržních analýz, který je také členem Národní ekonomické rady vlády. Dobrý den.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání. A řeč bude také o dalším snížení základní úrokové sazby českou centrální bankou. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

  • Řečí peněz.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají