Řečí peněz

Nynější důchodová reforma je maximum možného. Vhodnou chvíli jsme promarnili, míní ekonomka Matesová

Řečí peněz

Nynější důchodová reforma je maximum možného. Vhodnou chvíli jsme promarnili, míní ekonomka Matesová
ilustrační foto

Plus

Ve čtvrtek se u prezidenta Petra Pavla bude debatovat o důchodové reformě, kterou představila Fialova vláda a která nemá ani částečnou podporu u opozice. Proměna penzijního systému je v Česku tématem už více než 35 let a zatím bez výsledku. Proč? V pořadu Řečí peněz odpovídá ekonomka Jana Matesová.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Evropští zemědělci se přiblížili navýšení podpory z fondů EU. Je to výsledek nejen vyjednávání, ale také protestů z posledních týdnů. V ulicích blokovaly dopravu traktory a před sídlo Evropské komise navezli balíky či hnůj. Podobný obrázek jsme koneckonců mohli vidět i v Česku, kde se politici dušují, že nebudou pod takovým tlakem ustupovat. Právě na zemědělskou politiku v EU se podíváme společně s ekonomkou Janou Matesovou, která roky působila ve Světové bance. Vítejte.

  • Dobrý den. Děkuji za pozvání.

  • A řeč bude také o české neschopnosti provést důchodovou reformu. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

Více z pořadu