Pro a proti

Strach o proměnu Izraele skrze nové právní reformy je oprávněný. Autoritářský stát se z něj ale nestane, věří publicista Novotný

Pro a proti

Strach o proměnu Izraele skrze nové právní reformy je oprávněný. Autoritářský stát se z něj ale nestane, věří publicista Novotný
Volby v Izraeli vyhrál Benjamin Netanjahu

Plus

Nový izraelský ministr zahraničí Eli Cohen prohlásil, že jeho vláda chce méně mluvit o Ukrajině, slíbil ale pokračovat v humanitární pomoci. Mění vláda Benjamina Netanjahua postoj Izraele k válce na Ukrajině a přiklání se na ruskou stranu? Politika zůstane stejná, možná se bude měnit rétorika, očekává bývalý velvyslanec v Izraeli Jiří Schneider. Publicista Pavel Novotný očekává, že nová vláda si dá mnohem větší pozor, aby nepopudila Rusko.
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pinety je Izrael i s krajně pravicovou vládou nadále spolehlivým spojencem západu i co se týká války na Ukrajině? Nebo by měly západní země přehodnotit vztahy s Izraelem a jeho podporu, pokud naopak židovský stát nedá jasně najevo, na čí straně stojí.

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Se mnou ve studiu už je bývalý velvyslanec v Izraeli, někdejší náměstek ministra zahraničí Jiří Schneider. Vítejte. Dobrý den. Dobrý den. A mým druhým hostem rovněž ve studiu je publicista Pavel Novotný, odborník na oblast Blízkého východu. Dobrý den. Dobré ráno. Tak prosím na úvod jen o stručnou odpověď. Bude Izrael s novou vládou víc naslouchat Rusku než Ukrajině v tom konfliktu? Jak to vidí Jiří Schneider?

Více z pořadu