Ranní Plus

Landovský: Rusko změnilo svou taktiku a je třeba o tom spojence informovat. Rada NATO-Ukrajina je pro to ideální platformou

Ranní Plus

Landovský: Rusko změnilo svou taktiku a je třeba o tom spojence informovat. Rada NATO-Ukrajina je pro to ideální platformou
Český velvyslanec při NATO Jakub Landovský (ČSSD)

Plus

Ukrajinský ministr zahraničních věcí Dmytro Kuleba si od středečního jednání Rady NATO-Ukrajina slibuje jasné závazky týkající se ukrajinské protivzdušné obrany, a to tak, aby Ukrajina byla schopna odrážet zničující ruské vzdušné útoky. Kuleba to řekl v rozhovoru pro Politico. Dnešní jednání se svolává na žádost Kyjeva právě po poslední vlně ruských útoků. Schůzky se zúčastní také stálý velvyslanec při Severoatlantické alianci Jakub Landovský (ČSSD).
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ukrajinský ministr zahraničních věcí Dmytro Kuleba si od dnešního jednání Rady NATO Ukrajina slibuje jasné závazky týkající se ukrajinské protivzdušné obrany, a to tak, aby Ukrajina byla schopna odrážet zničující ruské vzdušné útoky. Kuleba to řekl v rozhovoru pro politiku. To dnešní jednání se svolává právě na žádost Kyjeva právě po poslední vlně ruských útoků. Schůzky se zúčastní taky stálý velvyslanec při Severoatlantické alianci Jakub Landovský, který je teď naším hostem. Dobré ráno.

  • Dobré ráno z Bruselu. Dočká se Ukrajina na tom dnešním jednání toho, co očekává?

  • Tak dočká se toho s nějakým drobným časovým odstupem, protože NATO jako organizace zbraně a smrtící systémy na Ukrajinu neposílá. Ale všichni členové NATO jsou zároveň součástí té koordinační skupiny pro pomoc Ukrajině a budou samozřejmě reagovat na tu úplně jakoby novou situaci, kterou zažíváme v tom konfliktu a o které mám rád, řeknu, takže dočká se Ukrajina po tom dnešním jednání, kterého vy se taky budete účastnit, jasných závazků týkajících se ukrajinské protivzdušné obrany?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají