Pro a proti

Pokles zájmu o elektromobily je jen dočasný, míní podnikatel. Pro většinu Čechů je to stále ještě luxus, oponuje poslanec

Pro a proti

Pokles zájmu o elektromobily je jen dočasný, míní podnikatel. Pro většinu Čechů je to stále ještě luxus, oponuje poslanec
Elektromobil

Plus

Prodeje elektromobilů poslední dobou nenaplňují očekávání automobilek. Narazila elektroauta na hranice svých možností? Nebo se jedná jen o krátkodobé ochladnutí zájmu zákazníků způsobené ukončením nebo omezením dotací v řadě zemí? 
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Loni se po celém světě poprvé prodalo přes 10 milionů elektromobilů. To je meziroční nárůst o čtvrtinu. Automobilky však předpokládal, že prodají ještě víc. Některé proto oznámili, že omezují výrobu.

  • I tehdy se nový jez s mediánem a vyvíjet a sen. A teď nevím.

  • Generální ředitelka General Motors Rybára řekla, že zpomalení přechodu na elektromobily je zřejmé. Jedním z důvodů je podle ní nedostatek nabíjecích stanic. Dá se očekávat, že elektromobily v dohledné době nahradí velkou část aut se spalovacími motory, nebo se tato vyhlídka stává nepravděpodobnou? Ta jaký vývoj lze předpokládat v Česku, kde se ve srovnání se západní Evropou prodává jen minimum aut na elektrický pohon?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají