Dvacet minut Radiožurnálu

Bašta: V prvním kole bych mohl oslovit až 60 % voličů

Dvacet minut Radiožurnálu

Bašta: V prvním kole bych mohl oslovit až 60 % voličů
Prezidentský kandidát Jaroslav Bašta

Radiožurnál

Kandidátem hnutí SPD na příštího českého prezidenta je poslanec, někdejší ministr v Zemanově vládě a také bývalý velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta. Jak se staví k současnému konfliktu mezi oběma zeměmi? Co se skrývá za jeho volebním mottem „Ne válce“? A jak se může stranický kandidát proměnit v nadstranického prezidenta? Poslechněte si rozhovor Jana Pokorného, který vznikl v rámci projektu Den s kandidátem.
Jan Pokorný

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Dobrý den. V projektu den s kandidátem jsme se dnes věnovali Jaroslavu Baštovi, kterého nominovalo jako svého kandidáta hnutí Svoboda a přímá demokracie. Potkali jsme se s Jaroslavem Baštou v PS. Na začátku dnešního jednání byl omluvený, protože byl u lékaře. Pak přišel v poledne, odpovídal na otázky zaslané veřejností a teď je v našem studiu ve sněmovně hostem 20 minut Radiožurnálu speciál, které přebírá i ČRo Plus. Dobrý den, pane Bašto.

  • Dobrý den. Vy jste byl kromě jiného velvyslancem v Moskvě. Velvyslanec Vítězslav Pivoňka by prý měl v dohledné době skončit v Rusku. Uvádí to server seznam zprávy. Měl by ho nahradit diplomat Jiří Čistecký. Ne však jako velvyslanec. Soudíte jako zkušený diplomat z této zprávy, že to je nový den, nový vztah nebo nový diplomatický krok vůči Rusku?

  • Je to snížení úrovně diplomatických vztahů, to znamená, na který se dělají vždy, když dojde mezi dvěma zeměmi k problémům, vážným problémům. Dalším krokem už může být jenom vypovězení těch vztahů.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají