Pro a proti

Nehumánní chov kuřat v českých velkochovech se musí změnit, říká aktivista Buršík. Změnit přístup musí celá EU, oponuje poslanec Bendl

Pro a proti

Nehumánní chov kuřat v českých velkochovech se musí změnit, říká aktivista Buršík. Změnit přístup musí celá EU, oponuje poslanec Bendl
Objednané kusy se ihned zpracují a expedují k zákazníkovi

Plus

Drastické záběry, které v drůbežárnách natočili aktivisté, opět rozproudily debatu o nehumánních životních podmínkách kuřat. Měl by se v Česku zásadně změnit jejich chov? „Rozhodně si to myslíme,“ říká Pavel Buršík z organizace Obránci zvířat (OBRAZ). Podle poslance ODS a exministra zemědělství Petra Bendla musí přijmout jednotná pravidla celá Evropa. „Jinak problém nevyřešíme, jsme na společném trhu,“ konstatuje.
Jan Bumba

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A ta se zlomenýma nohama nebo křídly natočená v několika českých farmách mají podle aktivistů vyburcovat veřejnost k akci proti takovémuto způsobu chovu a šlechtění. Tzv. rychlou kuřata, která během několika týdnů dosáhnou váhy pár kg, jsou podle nich dokladem krutého zacházení člověka s živými tvory. Je na čase změnit pravidla pro chov drůbeže v českých zemědělských podnicích.

  • Proti.

  • Hosty pro a proti jsou místopředseda sněmovního zemědělského výboru, bývalý ministr zemědělství Petr Bendl z ODS. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají