Pro a proti

Žádná studie zatím před vapováním nevaruje, říká zástupce prodejců. Zákazy nic nevyřeší, myslí si adiktolog

Pro a proti

Žádná studie zatím před vapováním nevaruje, říká zástupce prodejců. Zákazy nic nevyřeší, myslí si adiktolog
Vapování s elektronickou cigaretou

Plus

Britští poslanci velkou většinou odsouhlasili záměr vlády znemožnit kouření mladším lidem. Pokud se schválený zákon prosadí do praxe, Britové narození v roce 2009 a později už si nebudou moct koupit cigarety. Britská vláda zároveň plánuje regulovat i cigarety elektronické. Opatření se budou týkat zejména příchutí, které jsou lákadlem pro děti.
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Britští poslanci velkou většinou odsouhlasili záměr vlády znemožnit kouření mladším lidem. Pokud se schválený zákon prosadí v praxi, Britové narození v roce 2009 a později už si nebudou moct koupit cigarety. Kromě klasických cigaret britská vláda zakročuje i vůči těm elektronickým. Chystá se například regulovat jejich příchutě, aby nepředstavovaly takové lákadlo pro děti. Můžou být britská opatření inspirací pro Česko, nebo jsou účinnější způsoby, jak omezovat škodlivé závislosti? A jak by vlastně stát měl přistupovat k elektronickým cigaretám pro a proti Lukáše Matošky.

  • Našimi hosty k tomuto tématu jsou odborný garant Národní linky pro odvykání, adiktolog Ladislav Dékány. Dobrý den. Zdravím vás na dálku.

  • Dobrý den. Hezké dopoledne. Prezident Komory elektronického v mapování Roman Hrdlička, který je s námi ve studiu. Dobrý den. Dobrý den. Pane Dékány, jak vnímáte ten britský protikuřácký zákon? Je to dobrý způsob, jak snižovat počet kuřáků?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají