Pro a proti

Standardy péče neměňme, ale diskutujme o doplňkovém připojištění, míní poslankyně Němečková Crkvenjaš

Pro a proti

Standardy péče neměňme, ale diskutujme o doplňkovém připojištění, míní poslankyně Němečková Crkvenjaš
Lůžková péče

Plus

Nadstandardy ve zdravotnictví jako téma nedávno otevřel ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09. Přivedlo by připlácení za nadstandard víc peněz do zdravotnictví a zlepšilo by lékařskou péči u nás, nebo by zavedlo rozdíly mezi bohatými a chudými nemocnými?
Lukáš Matoška

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ti a ptát se bude Lukáš Matoška.

  • Nadstandardy ve zdravotnictví jsou po letech možná znovu ve hře. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09 na programové konferenci svojí strany dal najevo, že by rád přišel s příslušným zákonem. Politici některých vládních stran se ale k myšlence vyjádřili rezervovaně. Opozice a zdravotnické odbory ji úplně zavrhli. Ministr Válek následně řekl, že chtěl zatím jenom vyvolat diskusi, ale konkrétní návrh na zavedení nadstandardů ve zdravotnictví teď nepřipravuje. V programovém prohlášení vlády se o rozdělení péče na standardní a nadstandardní přímo nemluví. Stojí zde, nicméně, že bude zavedeno dobrovolné doplňkové připojištění. Kdyby si lidé připláceli za nadstandard, přivedlo by to víc peněz do zdravotnictví a vedlo by to tak ke zkvalitnění celého resortu, nebo by hrozilo, že tady budou dvě kategorie lidí. Jedna, která si připlatí za lepší péči a druhá, která si to nebudeme moct dovolit.

  • Pro a proti Lukáše Matošky.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají