Pro a proti

Lékaři s vládou uzavřeli příměří. Principiální důvod problémů ve zdravotnictví tím ale vyřešen nebyl, kritizuje člen NERV Hroboň

Pro a proti

Lékaři s vládou uzavřeli příměří. Principiální důvod problémů ve zdravotnictví tím ale vyřešen nebyl, kritizuje člen NERV Hroboň
Operace (ilustrační foto)

Plus

Dohoda mezi nespokojenými lékaři, odbory, VZP a ministerstvem zdravotnictví je podepsána. Uhasil se tím jen akutní problém, nebo jde o první krok v rámci systémových změn? Dává potenciál k potřebným reformám zdravotního systému? Pomůže českému zdravotnictví, když se do něj plošně nalijí další miliardy, nebo se tím jen oddaluje skutečné a systémové řešení problémů?
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ne. Dohoda mezi nespokojenými lékaři, odbory, VZP a ministerstvem zdravotnictví je podepsána. Uhasil se tím jen akutní problém, nebo jde o první krok v rámci systémových změn dává potenciál k potřebným reformám zdravotního systému? Nebo ne? Pomůže českému zdravotnictví, když se do něj nalijí plošně další miliardy, nebo se tím jen oddaluje skutečné a systémové řešení problémů?

  • A proti Karolíny Koubové.

  • Se mnou ve studiu už je náměstek ministra zdravotnictví Václav Pláteník z KDU-ČSL. Vítejte. Děkuji, že jste přišel. Děkuji za pozvání a zdravím po telefonních linkách Pavla Hroboně, lékaře a člena Národní ekonomické rady vlády, někdejšího náměstka ministra zdravotnictví. Dobrý den i vám. Dobrý den. Pane hrob, oni tři miliardy navíc, tak to získali na základě toho protestu lékaři. Přesčasy ale víceméně zůstávají jaksi jako na začátku protestu. Řeší tedy tato dohoda podle vás něco víc než peníze?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají