Pro a proti

Politolog k Putinovi ve vaku: Ministr vnitra je tady i pro občany, jejichž názory nesdílí. Měl by se chovat umírněněji

Pro a proti

Politolog k Putinovi ve vaku: Ministr vnitra je tady i pro občany, jejichž názory nesdílí. Měl by se chovat umírněněji
Banner na budově vnitra.

Plus

Podobizna prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly mezi českou a ukrajinskou vlajkou na zdi ministerstva vnitra sklidila kritiku i od politiků. „Kdyby podobný symbol nesli Ukrajinci na demonstraci proti válce, nikdo by nemohl nic namítat. Na zdi ministerstva vyvolává otázky, zda máme stát od toho, aby veřejně přál komukoli smrt,“ říká politolog Ondřej Slačálek. „Putin je symbolem vaku na mrtvoly. Je zodpovědný za smrt statisíců lidí,“ míní poslanec Martin Exner (STAN).
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Karolínou Koubovou. Přeji dobré dopoledne. Česká a ukrajinská vlajka a mezi nimi černý prapor zobrazující ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly. Instalace, kterou na státní svátek 28. října vyvěsilo ministerstvo vnitra na své zdi, má podle šéfa resortu a předsedy hnutí STAN Víta Rakušana značit spojení vzniku samostatného Československa s poukazem na odhodlanost bránit demokratické hodnoty svrchovaného státu. A nejen to.

  • Je to samozřejmě, protože jsem byl, ale on ukazuje nejenom Putina jako takového. Ukazuje, že ty banky nabrat volit bohužel používáme každodenně v tom ukrajinském konfliktu právě na nevinné civilisty.

  • Uvedl v našem vysílání Vít Rakušan. Podle kritiků ale jde o nevhodné gesto a amatérskou komunikaci, která budí nenávist a strach.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají