Pro a proti

Analytik Ehl: Spousta lidí na Západě nepochopila stav katarské společnosti. Dělníci už nejsou jenom námezdní otroci

Pro a proti

Analytik Ehl: Spousta lidí na Západě nepochopila stav katarské společnosti. Dělníci už nejsou jenom námezdní otroci
Pořadatelé i FIFA o mistrovství světa v Kataru tvrdí, že jde o první uhlíkově neutrální šampionát v historii

Plus

V Kataru pokračuje MS ve fotbale. Na pořadatele se snáší kritika nejen kvůli lidskoprávním otázkám v zemi. Šéf Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino ale evropské kritiky označil za pokrytce. „Kritika je zapotřebí. To, co se dělo v přípravách šampionátu i stav lidských práv tam není dobrý,“ míní ředitelka české pobočky Amnesty International Linda Sokačová. „Kritika mi zní pokrytecky, ale z jiných důvodů než šéfovi FIFA,“ říká analytik Hospodářských novin Martin Ehl. 
Karolína Koubová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • S pátým dnem pokračuje MS ve fotbale v Dauhá. Na pořadatele se snáší kritika nejen kvůli lidskoprávním otázkám. Šéf Mezinárodní fotbalové federace, která pořadatelství Kataru při skla už v roce 2010, Gianni Infantino ovšem evropské kritiky označil.

  • Za pokrytce informují ropy jen stavby, zdůvodnitelná street a osm miliard randů. Wald už u dvě. Poločas i konexe.

  • Co jsme my Evropané dělali po celém světě uplynulé 3000 let, bychom se měli následující 3000 let omlouvat a nerozdávat lekce z morálky, to je pokrytectví, řekl Infantinem. Je dobře, že se šampionát koná právě v Kataru. Má šanci otevřít uzavřenou muslimskou zemi a přiblížit region Blízkého východu západu? Nebo jde jen o další akci tzv. sport Washingtonu, která naopak problémy s dodržováním lidských práv v této zemi přikryje fíkovým listem sportu a zábavy.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají