Téma dne

Uzavření pražského asistenčního centra je nesystémové a nekolegiální, soudí hejtman Červíček

Téma dne

Uzavření pražského asistenčního centra je nesystémové a nekolegiální, soudí hejtman Červíček
Hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS)

Plus

Pražský magistrát kvůli přetížení kapacit města dočasně uzavřel krajské asistenční centrum pomoci minimálně do chvíle, než se s vládou podaří vyjednat lepší systém přerozdělování uprchlíků. „Je to signál toho, že ustupujeme od systémového řešení a připouštíme výjimky. Tak to při zvládání mimořádné situace, jako je uprchlická krize, být nemá,“ myslí si hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček.
Renata Kropáčková

Hosté Tématu dne:
Martin Červíček, hejtman Královéhradeckého kraje (ODS)
Václav Kučera, ředitel pražské pobočky programů sociální integrace Člověka v tísni
Ladislav Novák, stálý zpravodaj v Bratislavě
Karolína Burdová, reportérka ČRo

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Ho plusu. Ptát se bude Renata Kropáčková.

  • A asi 100000 lidí prchajících před válkou na Ukrajině odbavilo za dva měsíce svého provozu Krajské asistenční centrum v Praze, které je ale ode dneška zavřené. Jak to na místě vypadá teď? Spojíme se s naší reportérkou. Tak by se měla zlepšit koordinace a předávání informací mezi obcemi, kraji a státem ohledně volných kapacit v zaměstnání, bydlení a školách, aby docházelo k rovnoměrnému přerozdělování uprchlíků do regionů. A Slovensko je od začátku ruské invaze pro ukrajinské uprchlíky pouze tranzitní zemí. Je to, ale zvládá péči o ty, kteří zůstali. U mikrofonu dnešního tématu dne je Renata Kropáčková.

  • Téma dne ČRo.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají