Interview Plus

Primátor Hřib: Hasiči, policie i neziskovky už romské uprchlíky na hlavním nádraží nezvládají

Interview Plus

Primátor Hřib: Hasiči, policie i neziskovky už romské uprchlíky na hlavním nádraží nezvládají
Zdeněk Hřib

Plus

Středobodem přijímání nejen uprchlíků z Ukrajiny se stalo pražské hlavní nádraží. I přes chvályhodnou koordinaci uprchlické pomoci zůstalo v budově až několik stovek lidí, převážně Romů. Vedení Prahy proto žádá stát, aby pomohl s přerozdělováním uprchlíků. „Jsem rád, že vláda vzala na vědomí, že je v Praze čtyřikrát víc uprchlíků na hlavu než jinde. Věci se začínají řešit a dávají se do pohybu,“ uvádí host Interview Plus primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).
Jan Bumba, Ondřej Čihák

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Jedním z neuralgických bodů procesu přijímání uprchlíků v ČR se stalo pražské hlavní nádraží. Přestože celkově zatím Česko v současné krizi obstála velmi dobře i podle hodnocení mezinárodních organizací. V budově tohoto klíčového dopravního uzlu se ocitlo v obtížně řešitelné situaci několik stovek lidí, převážně Romů. Vedení Prahy žádá o pomoc stát, který by se podle něj měl zasadit také o přerozdělování uprchlíků do dalších krajů. Kdy bude jasno o dalším postupu a co pro Prahu vlastně znamená příchod 90000 lidí během několika málo měsíců? Dobrý poslech přeje Jan Bumba.

  • Interview Plus.

  • Hostem interview je primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib z České pirátské strany. Dobrý den. Dobrý den. Vy jste, pane primátore, oznámil včera, že magistrát nebude do konce května uzavírat asistenční centrum pro uprchlíky ve Vysočanech. Znamená to, že tím chcete dát jaksi vládě čas na vypracování onoho systému přerozdělování uprchlíků?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají