Téma dne

Příští olympiáda v Paříži už by zase mohla být krásnou oslavou sportu, věří šéf české výpravy Martin Doktor

Téma dne

Příští olympiáda v Paříži už by zase mohla být krásnou oslavou sportu, věří šéf české výpravy Martin Doktor
olympijské hry v Pekingu 2022 (ilustrační foto)

Plus

Olympijský oheň nad Pekingem po šestnácti dnech sportovního klání zhasl. Při posledních hrách svět kromě výkonů týmů a jednotlivců sledoval také to, jak Čína zvládne organizaci zatíženou protikoronavirovými opatřeními a nakolik akci poznamená stín omezování lidských práv v zemi. Striktní epidemiologická pravidla se ale sportovců dotkla jen minimálně, myslí si šéf české výpravy a bývalý úspěšný reprezentant Česka v rychlostní kanoistice Martin Doktor.
Věra Štechrová

Hosty byli:
David Jakš, zpravodaj v Asii, Český rozhlas
Filip Jirouš, sinolog, projekt Sinopsis
Petr Fischer, komentátor týdeníku Euro
Martin Doktor, šéf české olympijské výpravy

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • A Ladou 2022. A jak se Čína prezentovala skrz olympijské hry? Jak moc ovládla olympijské hry čínská propaganda? A vyplatilo se Pekingu pořádání her, nebo tím zbytečně přitáhla pozornost k neuspokojivému stavu lidských práv v zemi? A dá se vůbec oddělit politiku od sportu? To jsou otázky pro následující půlhodinu.

  • Téma dne ČRo.

  • Olympijský oheň zhasl. Zimní olympijské hry v Číně po 16 dnech včera odpoledne skončily. Svět sledoval výkony sportovců, ale taky to, jak Čína zvládne organizaci a jak se na hrách odrazí opatření proti koronaviru. Souvislosti s konáním olympijských her v Číně se také víc mluvil o lidských právech a o politickém rozměru celé události. Dění na olympiádě, a to nejen to sportovní, sledoval zpravodaj ČRo v Asii David Jakš. Čína se samozřejmě vzkaz olympijské hry chtěla prezentovat světu jen v tom nejlepším světle. Jak se jí to povedlo?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají