Téma dne

Sinoložka Lomová: Přirovnání Pekingu 2022 k Berlínu 1936 je přiléhavé. Čína přesto není nacistické Německo

Téma dne

Sinoložka Lomová: Přirovnání Pekingu 2022 k Berlínu 1936 je přiléhavé. Čína přesto není nacistické Německo
Česká olympijská výprava na cestě na letiště

Plus

V pátek oficiálně startují zimní olympijské hry v Pekingu. Účast hostů bude skromná nejen kvůli pandemii koronaviru, řada států vyhlásila politický bojkot her a do země kromě samotných sportovců nevyšle žádnou delegaci. Reagují tak na chování Číny v otázce lidských práv. „Už při letních her v Pekingu roku 2008 bylo zřejmé, že nedochází ke zlepšení, ale naopak ke zhoršení některých aspektů dodržování lidských práv v Číně,“ upozorňuje sinoložka Olga Lomová.
Renata Kropáčková

Hosty byli:
Jakub Lucký, redaktor, Český rozhlas
Olga Lomová, Katedra sinologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, projekt Sinopsis
Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru
Miroslav Bureš, vedoucí programu Radiožurnálu Sport

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • V jaké atmosféře začíná v totalitní Číně zimní olympiáda, která bude opět poznamenána pandemií COVIDu? Je politický bojkot her některými zeměmi v čele se Spojenými státy dostatečnou reakcí na zločiny proti lidskosti páchané v pořadatelské zemi. A jaké instrukce dala sportovcům a dalším delegátům Český olympijský výbor? Dobrý poslech tématu dne od mikrofonu zdraví Renata Kropáčková.

  • Téma dne ČRo.

  • Dnes začínají 20. zimní olympijské hry v Pekingu. Účast hostů bude skromná nejen kvůli pandemii koronaviru, ale také z politických důvodů. Řada zemí vyhlásila politický bojkot celé události, zejména kvůli porušování lidských práv v Číně. Více už nám řekne Jakub Lucký ze zahraniční redakce. Dobrý den. Dobrý den. O jakém porušování lidských práv to mluvíme?

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají