Téma dne

Pandora Papers: Nikdy jsme se neměli dozvědět, že je za tím Andrej Babiš, hodnotí bývalý vyšetřovatel

Téma dne

Pandora Papers: Nikdy jsme se neměli dozvědět, že je za tím Andrej Babiš, hodnotí bývalý vyšetřovatel
Andrej Babiš

Plus

Konsorcium investigativních novinářů z celého světa odhalilo první informace ke kauze Pandora Papers. Mezi zvučnými jmény světové politiky figuruje i český premiér Andrej Babiš (ANO), který v roce 2009 přes složitou strukturu firem v daňových rájích zakoupil 16 nemovitostí ve Francii. „Celé to offshorové schéma znamená jednu jedinou věc – nikdy jsme se neměli dozvědět, že se za ním skrývá Andrej Babiš,“ shrnuje své dojmy bývalý vyšetřovatel finanční kriminality Kamil Kouba.
Lukáš Matoška

Hosty byli:
Zuzana Machálková, redaktorka, Český rozhlas
Kamil Kouba, bývalý policejní vyšetřovatel finanční kriminality, konzultant pro boj proti praní špinavých peněz
Petr Kočí, advokát, spolutvůrce systému eAdvokacie
Adam Junek, šéfeditor, Seznam Zprávy

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Je po včerejšku jasněji o převodu peněz Andreje Babiše, na který upozornili investigativní novináři. A k čemu by mohlo dospět vyšetřování Národní centrály proti organizovanému zločinu? Dobrý poslech přeje Lukáš Matoška. Téma dne.

  • ČRo premiér Andrej Babiš z hnutí ANO včera celý den odmítal, že by jakkoli pochybil v kauze Pandora Papers. Mezinárodní tým novinářů přitom v neděli informoval, že Babiš před 12 lety koupil 16 nemovitostí ve Francii přes složitou strukturu firem v daňových rájích.

  • Obchod už začala prověřovat i policie. A podrobnosti na úvod našeho tématu ve vysílání přidá Zuzana Machálková z domácí redakce. Dobrý den. Hezký den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají