Téma dne

Nepůjdeme do koalice, kde bychom jako vítěz voleb byli menšinoví. Někdy je třeba vybrat řešení, které je nejlepší z těch špatných, říká Svoboda

Téma dne

Nepůjdeme do koalice, kde bychom jako vítěz voleb byli menšinoví. Někdy je třeba vybrat řešení, které je nejlepší z těch špatných, říká Svoboda
Bohuslav Svoboda, volební štáb SPOLU.

Plus

Bez vedení je aktuálně pět statutárních měst, a to i přesto, že od komunálních voleb uplynul už víc než měsíc. Ve zbylých 22 statutárních městech už se ustavující zastupitelstva konala. Podle zákona to totiž měla stihnout do včerejška, pokud tedy výsledek voleb nebyl napaden u soudu. To je i případ hlavního města.
Šárka Fenyková

Hosté:
Zuzana Machálková, domácí redakce Českého rozhlasu
Bohuslav Svoboda, lídr koalice Spolu z ODS
Pavlína Springerová, předsedkyně HDK (Hradecký demokratický klub), prorektorka pro strategii a rozvoj Univerzity Hradec Králové
Pavel Drahovzal, místopředseda Svazu měst a obcí, starosta Velkého Oseka

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Nejpozději včera se měla sejít nová zvolená zastupitelstva měst a obcí. Kde se tak nestalo a proč? Proč se zatím nedaří domluvit se na tom, kdo bude vládnout v Praze a na čem se zadrhla vyjednávání v Hradci Králové a co hrozí samosprávám, které nebudou mít v dohledné době vedení? Nejen na to se budeme ptát v následujících minutách, kterými vás provede Šárka Fenyková. Téma dne.

  • ČRo bez vedení je aktuálně pět statutárních měst, a to i přesto, že od komunálních voleb uplynul ví už víc než měsíc. Ve zbylých 26 statutárních městech už se ustavující zastupitelstva konala. Podle zákona to totiž měla stihnout do včerejška, pokud tedy výsledek voleb nebyl napaden u soudu. To je případ třeba Frýdku-Místku, Kladna, Prahy a Teplic. Podrobněji teď téma rozebereme s zelenou Machálkovou z domácí redakce.

  • Dobrý den. Pěkné ráno. Kde kromě těch čtyř jmenovaných ještě trvá nejistota ohledně podpisu koaliční smlouvy? Je to v Třinci.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají