Téma dne

Certifikáty o očkování budou stále platné při cestování, zní z ministerstva den před koncem kontrol

Téma dne

Certifikáty o očkování budou stále platné při cestování, zní z ministerstva den před koncem kontrol
Aplikace Tečka

Plus

Od čtvrtka 10. února se restaurace, hotely a služby otevřou i pro občany bez očkování proti koronaviru nebo potvrzení o prodělaném onemocnění či bez negativního testu. Skončí totiž povinnost provozovatelů to kontrolovat. Rozhodnout o konci opatření má na středečním jednání vláda. „Nejedná se ale o rušení certifikátů – ty jsou nadále platné třeba pro cestování do zahraničí,“ upozorňuje náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti).
Jan Burda

Hosty byli:
Zuzana Machálková, redaktorka, Český rozhlas
Josef Pavlovic, Piráti, náměstek ministra zdravotnictví
Jiří Černý, virolog, Česká zemědělská univerzita
Viktor Mravčík, ředitel výzkumu a vzdělávání, Společnost Podané ruce o.p.s.

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Zítra se nejspíš otevřou restaurace, hotely, veletrhy, kultura nebo v kadeřnictví úplně pro všechny, tedy i pro neočkované proti koronaviru. Nově se totiž lidé nebudou muset na těchto místech prokazovat covidovými certifikáty. Dnes to bude schvalovat vláda. O vládních opatřeních i vývoji pandemie v Česku budeme mluvit podrobně, stejně jako o tom, proč se zrušení povinnosti prokazovat se certifikáty o den odkládá. Provází Jan Burda.

  • Téma dne.

  • ČRo v restauracích nebo službách se od zítra nejspíš nebudete muset prokazovat covidovým certifikátem o očkování nebo prodělání nemoci. A to i přesto, že čísla nově nakažených koronavirem jsou stále ještě vysoká. Za včerejšek přibylo přes 37600 pozitivně testovaných na COVID. To je podle dat ministerstva zdravotnictví skoro o 20000 méně než před týdnem. S podrobnostmi je teď ve vysílání Zuzana Machálková z domácí redakce. Dobré ráno. Krásné ráno. Pojďme tedy na začátek přiblížit, jak se pandemická situace v Česku teď vyvíjí.

Více z pořadu