Studio Leonardo

Historie pražských Židů

Studio Leonardo

Historie pražských Židů
Studio Leonardo

Plus

Hostem je Marie Buňatová z Historického ústavu Akademie věd. Odpoví třeba na to, jaký byl život pražských židů v Rudolfínské době, odkud přicházeli a proč se tehdy prakticky deset procent obyvatel města hlásilo k židovské víře. Ptá se Eva Kézrová.
Eva Kézrová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Neopakovatelné kouzlo mají staré židovské čtvrti, kde na každém kroku dýchá duch doby. A také zajímavá inspirace. A zvláště staré hřbitovy podněcují fantazii. Přestože židovské náhrobky hodně napovídají, mnohé věci neřeknou. Můžeme si tak vystavět příběh. Ale jaká byla skutečnost? Čím to, že třeba jeden člen rodiny přežil holokaust a další ne? Pražské židovské město jde ale ještě dál a píše příběhy až 500 let staré. Jaké jsou? Takto zkoumá můj dnešní host, historička Marie. Buď na to vám příjemný poslech přeje Eva Kézrová.

  • Studiu.

  • Já jsem velice ráda, že můžu ve studiu ČRo Plus přivítat Marii Buňatová historického ústavu Akademie věd. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají