Studio Leonardo

Civilizace, státy, komunity mají možnost ovlivnit zdraví jednotlivců, uvádí sociální epidemioložka

Studio Leonardo

Civilizace, státy, komunity mají možnost ovlivnit zdraví jednotlivců, uvádí sociální epidemioložka
ilustrační foto

Plus

Absence sociálních kontaktů, nejisté bydlení nebo délka a kvalita vzdělávání. To vše ovlivňuje lidské zdraví. Společenské nerovnosti se odráží na kvalitě života populace a na psychickém i fyzickém zdraví jednotlivců. Jaký vliv na zdraví mají diskriminace a sociální nerovnosti nebo dostupnost veřejné zdravotní péče? V pořadu Studio Leonardo odpovídá sociální epidemioložka Dominika James Šeblová.
Renata Kropáčková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Absence sociálních kontaktů, nejisté bydlení nebo délka a kvalita vzdělávání. To vše ovlivňuje lidské zdraví. Společenské nerovnosti se odráží na kvalitě života populace a na psychickém i fyzickém zdraví jednotlivců. Jak konkrétně ovlivňuje délka a kvalita vzdělávání rozvoj demence v pokročilém věku? Jaký vliv na zdraví mají diskriminace a sociální nerovnosti nebo dostupnost veřejné zdravotní péče? To jsou otázky, kterými se zabývá sociální epidemiologie. Budeme o ní mluvit v dnešním studiu Leonardo. K poslechu zve Renata Kropáčková.

  • Studiu.

  • Pozvání přijal. A Dominika. Jakým se Šeblová, která působí na druhé lékařské fakultě Univerzity Karlovy jako sociální epidemioložka v oddělení epidemiologie. Vítejte. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají