Studio Leonardo

Migrace lidí je z biologického pohledu výhodná. Ukáže se to ale až po mnoha generacích, vysvětluje antropolog

Studio Leonardo

Migrace lidí je z biologického pohledu výhodná. Ukáže se to ale až po mnoha generacích, vysvětluje antropolog
ilustrační foto

Plus

Jak pravěké události a procesy jako klimatické změny či kulturní inovace souvisí se současnou genetickou rozmanitostí člověka? Příčiny těchto jevů zkoumá biologický antropolog Viktor Černý z Archeologického ústavu Akademie věd. V oblasti Sahelu se zabývá populační historií a kontakty kočovných pastevců a usedlých zemědělců.
Renata Kropáčková

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Pravěké události a procesy, jako klimatické změny či kulturní inovace souvisí se současnou genetickou rozmanitostí člověka. Příčiny těchto jevů zkoumá antropolog Viktor Černý z pražského Archeologického ústavu. V oblasti Sahelu se zabývá populační historií a kontakty kočovných pastevců a usedlých zemědělců. Jak se v důsledku klimatické změny proměňovali vztahy jednotlivých skupin a na jaké otázky a problémy současnosti by nám jeho historický výzkum mohl přinést odpověď? Zeptám se v dnešním studiu Leonardo. Od mikrofonu zdraví Renata Kropáčková.

  • Studiu.

  • Evoluční antropolog Viktor Černý přijal pozvání do našeho studia. Vítejte. Dobrý den.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají