Studio Leonardo

Nejsme odsouzeni k zániku. Ještě není pozdě změnit současnou trajektorii, říká biochemik Dag Hessen

Studio Leonardo

Nejsme odsouzeni k zániku. Ještě není pozdě změnit současnou trajektorii, říká biochemik Dag Hessen
Dag Hessen

Plus

„Největší hrozbou pro naši planetu je domněnka, že ji zachrání někdo jiný.“ Těmito slovy zakončuje své přednášky host Studia Leonardo, expert na koloběh uhlíku v přírodě Dag Hessen, který působí jako profesor na Univerzitě v Oslu. Co můžeme čekat v dalších 30 letech na planetě, která ztrácí biodiverzitu a stále se ohřívá? V norské metropoli s ním natáčel redaktor Jakub Lucký.
Jakub Lucký

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Vědecké panely odborníků neustále varují před zhoršující se klimatickou změnou. Jaký ale výhled naší planety na dalších 50 let? Dá se mluvit o hrozícím zániku lidstva. Proč vlastně máme zachraňovat vymírající druhy a trápit se nad tajícími ledovci. A jak se na klimatickou změnu dívají obyvatelé bohatého Norska, které na fosilních palivech už desítky let vydělává? Podnětný poslech přeje Jakub Lucký.

  • Studiu.

  • Host.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají