Studio Leonardo

Rusko se vměšuje do věcí, na nichž záleží nám, Čína do těch, na kterých záleží jí, shrnuje taktiku internetových trollů odborník na dezinformace

Studio Leonardo

Rusko se vměšuje do věcí, na nichž záleží nám, Čína do těch, na kterých záleží jí, shrnuje taktiku internetových trollů odborník na dezinformace
Čínský prezident Si Ťin-pching

Plus

Čínská vláda investuje ročně miliardy dolarů do dezinformačních kampaní s cílem manipulovat s informacemi v internetových diskusích. Kampaně běží i ve státních médiích a na oficiálních stránkách zastupitelských úřadů v zahraničí. Aktuální vlna svým rozsahem podle všeho přesahuje veškeré dosavadní operace. Co je cílem těchto mohutných dezinformačních akcí a lze je považovat za nástroj čínského diplomatického arsenálu?
Daniela Vrbová

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Největší internetová dezinformační kampani na světě. Čínská vláda zastrašuje z on-line prostoru americké prezidenty, politiky a podnikatele. Do své snahy manipulovat informacemi v zahraničí investuje Čína každoročně miliardy dolarů. To jsou jen některá zjištění v obsáhlém materiálu americké stanice CNN z poloviny tohoto listopadu, krátce před setkáním amerického a čínského prezidenta na summitu v San Franciscu.

  • K popsání masivní čínské kampaně pomohli novinářům i výzkumníci dezinformací sklem z Novy univerzity v Jižní Karolíně. Patřil k nim i prof. Durant. Plyn byl jeden z ředitelů tamního Centra pro výzkum médií. A právě den Lindo je naším dnešním exkluzivním hostem. Vítejte.

  • 500 let ví, že toto v kraji denně. Ale studiu.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají