Řečí peněz

Podíl šedé ekonomiky u nás setrvale klesá. Stále ale vytváří nerovné podmínky pro podnikatele a znevýhodňuje ty poctivé, říká ekonom Navrátil

Řečí peněz

Podíl šedé ekonomiky u nás setrvale klesá. Stále ale vytváří nerovné podmínky pro podnikatele a znevýhodňuje ty poctivé, říká ekonom Navrátil
Elektronická evidence tržeb, EET (ilustrační foto)

Plus

Ve sněmovně se bude projednávat rozpočet na letošní i příští rok. V novelizaci toho letošního půjde o přehlasování veta prezidenta Miloše Zemana. V rozpočtu na další rok, který je ve druhém čtení, se budou diskutovat pozměňovací návrhy. Krom toho proběhne nejspíš i ostrá diskuse o zrušení elektronické evidence tržeb. Vláda ji vidí jako nemístnou byrokracii, opozice jako nástroj k pročištění podnikatelského prostředí, který prý výrazně omezuje tzv. šedou ekonomiku.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Než tyto firmy, které se dostávají do problémů. To, co vláda představila na řešení problémů, které nastaly v historii, to znamená, pokrývá problém firem, které nastaly od února do října.

  • Pro menší a středně velké firmy je, stejně jako domácnosti nebo veřejné instituce. Vláda stanovila na dodávky elektřiny a plynu maximální ceny. Na D1 z Prahy směrem do Brna zpomaluje provoz omezení za sjezdem na Chocerady na 32. km je zúžení a před ním budete popojíždět z km 28 skoro 10 minut. Na D1 z Brna do Vyškova je kolona za sjezdem na Slavkov mezi 211. až 216. kilometrem je zdržení čtvrt hodiny kvůli omezení v Praze ve Strahovském tunelu v nájezdu od Smíchova směrem na Barrandovský most je překážka. Stojí tam v připojovacím pruhu porouchané auto. Další informace z dopravy za půl hodiny. A dobře dojeďte.

  • Dnes čekáme zataženo, hlavně na Moravě a ve Slezsku. Místy mlhy, mrholení nebo slabý déšť. Ojediněle bude polojasno až skoro jasno a nejvyšší teploty pět až devět °C. Tolik zprávy. Na řadě je pořad a Řečí peněz Václava Pešičky.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají