Řečí peněz

Ekonom Marek: Máme vysoce deficitní státní rozpočet a stropování cen by ho jen prohloubilo

Řečí peněz

Ekonom Marek: Máme vysoce deficitní státní rozpočet a stropování cen by ho jen prohloubilo
Vláda odmítá sáhnout na daně – a tupě šetří na učitelích

Plus

Česká republika zažívá krizi a stále více se zadlužuje. Státní rozpočet na příští rok počítá se schodkem 295 miliard korun, letošní má být 330 miliard. Národní rozpočtová rada upozorňuje, že podobným způsobem nejde stát dlouhodobě financovat a bude nutné zvýšit daně. Které by v současné chvíli mělo cenu zvedat, aby to hospodářství propadající se do recese zbytečně příliš nepoškodilo? A jaké jsou šance, že vláda najde k takovýmto nepopulárním krokům odvahu?
Naďa Bělovská

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Když se podívám na scénáře, které mám doma v archivu, tak jsem vlastně pro rozhlas napsal víc než dva a půl 1000 hodin pořadů. Takže když si to spočítá, tak by rozhlas mohl hrát nebo nějaká od nuly do půlnoci, snad čtvrt roku. A mezinárodní festival Prix Bohemia Radio v Olomouci potrvá do čtvrtka. Dnes návštěvníkům nabídne to nejlepší z rozhlasových reportáží.

  • Na dálnici D46 z Olomouce do Vyškova se asi 10 minut zdržíte před Prostějovem na 27. km. Stále tam překáží dva kamiony. Po nehodě. Tak opatrně v Praze na magistrále směrem na Pankrác před nuselským mostem odklízejí následky nehody. Kolona popojíždí od Bulhara. V Duškově ulici před Mozartovou překáží auta po nehodě v pravém a částečně i prostředním pruhu. Kolona z Vrchlického od Klamovky vás teď zdrží asi 15 minut. A D11 z Hradce Králové do Poděbrad.

  • Do Prahy u Poděbrad. Na 39. km tam pracují silničáři. Brzdí se do krátké kolony. Tak opatrně projíždějte a dobře dojeďte.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají