Řečí peněz

Automobily jsou pro českou ekonomiku klíčové. Výroba ale musí být flexibilní, upozorňuje ekonom Bureš

Řečí peněz

Automobily jsou pro českou ekonomiku klíčové. Výroba ale musí být flexibilní, upozorňuje ekonom Bureš
Výrobní hala Škody auto a.s., ilustrační foto

Plus

V automobilovém průmyslu dochází vlivem přechodu k elektromobilitě k prudkým změnám. K ní tlačí automobilové koncerny jednak ekologické závazky Evropské unie a jednak její popularita. Česko si zatím vede dobře. Výroba osobních aut vloni vzrostla o téměř 15 procent a skoro se tak dostala na předkrizové hodnoty. Podaří se ale tento trend udržet? V pořadu Řečí peněz odpovídá hlavní ekonom Patria Finance Jan Bureš.
Václav Pešička

Přepis epizody

Přepis mluveného slova do textu je prováděn automatizovaným systémem a proto obsahuje mnoho nepřesností. Je určen pouze pro rychlou orientaci a vyhledávání. Nalezené výsledky vyhledávání jsou v přepisu zvýrazněny podbarvením.
  • Poslední týdny a měsíce se v EU protestuje prakticky bez přestávky a protestují prakticky všichni, od lékařů a učitelů přes dopravce až po zemědělce. Ty protesty mají jedno společné a to, že chtějí zlepšit situaci pracujících, a to ať vyššími nároky na státní rozpočty, tak změnou celých evropských politiků. K tomuto zvýšenému tlaku ve společnosti výrazně přispěly ekonomické krize z posledních let na straně jedné a pomalé oživování ekonomik na straně druhé. Proč má Evropa takové problémy a je připravená na zásadní reformy, které by ovlivnily všechny ekonomiky? Zeptám se hlavního ekonoma Patria finance Jana Bureše. Vítejte ve studiu.

  • Děkuji za pozvání. Krásný den.

  • A řeč v této souvislosti bude také o automobilovém průmyslu, klíčové části evropské ekonomiky. Obohacující poslech přeje Václav Pešička.

Více z pořadu

Ostatní také poslouchají